SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Produkcje TVP nagrodzone w Chicago

Film 'Pożeracze książek' w reżyserii Andrzeja Maleszki i program kulturalny 'Łossskot' zdobyły nagrody na prestiżowym 43. Międzynarodowym Konkursie Produkcji Telewizyjnej w Chicago - the Hugo Television Awards 2007.

Odcinek „Pożeracze książek” serii filmów dla dzieci „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki, wyprodukowanej przez TVP1, otrzyma Nagrodę Srebrnego Hugo, zaś najnowszy program kulturalny– „Łossskot” w reżyserii Elżbiety Rottermud, Grzegorza Jankowskiego i Filipa Dzierżawskiego otrzyma Nagrodę Srebrnej Tablicy w kategorii „magazyn informacyjny” podczas gali rozdania nagród w konkursie 2007 Hugo Television Awards, która odbędzie się w środę , 11 kwietnia w Claudia Cassidy Theater w Chicago.

Będzie to kolejna nagroda dla obsypanej międzynarodowymi laurami serii „Magiczne drzewo”. Odcinek „Pożeracze książek” to opowieść o czarodziejskiej szafie kuchennej, która zamienia książki w szkolnej bibliotece na liczne, bogato zdobione i apetyczne ciasta. Po zjedzeniu danego ciastka zapamiętuje się cała wiedzę, zawartą w książce, z której zostało „zrobione”.

Magazyn kulturalny „Łossskot”, prowadzony przez Tymona Tymańskiego, Jacka Dehnela i Macieja Chmiela, jest niekonwencjonalnym, autorskim spojrzeniem na aktualne wydarzenia w dziedzinie kultury: książki, muzyki, teatru, filmu, nie tylko w Polsce lecz również zagranicą. Nagrodzony odcinek zawierał m.in. porównanie najnowszych płyt zespołu Mars Volta i – z drugiej strony – Paris Hilton, omówienie najnowszych Harlequinów w opozycji do „Festung Breslau” Marka Krajewskiego, oraz analizę „Miami Vice” Michaela Manna w zestawieniu z „Kochankami roku tygrysa” Jacka Bromskiego.

Przyznawane w tym roku po raz 43. Hugo Television Awards, organizowane przez jedno z najbardziej wybitnych i najstarszych stowarzyszeń filmowych w USA Cinema / Chicago, cieszą się uznaniem świata telewizji od wielu lat. Nagrody przyznawane są w kilkunastu różnych kategoriach (oddzielnych dla pojedynczych programów i serii oraz kampanii reklamowych). W poprzednich latach nagradzano produkcje z całego świata, a pełna lista tegorocznych laureatów zostanie podana do wiadomości podczas dzisiejszej, uroczystej, wieczornej Gali w Claudia Cassidy Theatre, prowadzonej przez Boba Sirotta – głównego prowadzącego wiadomości NBC5.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Produkcje TVP nagrodzone w Chicago

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl