SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Prof. Jan Zielonka stałym felietonistą „Rzeczpospolitej”

Do grona stałych felietonistów „Rzeczpospolitej” (Gremi Media) dołączył politolog prof. Jan Zielonka. Jego felietony będą publikowane co drugą środę.

Prof. Jan Zielonka Article

Felietony prof. Jana Zielonki będą pojawiać się w środy na trzeciej stronie „Rzeczpospolitej” - w marcu co tydzień, a docelowo raz na dwa tygodnie. Publicysta będzie pisał  o Unii Europejskiej, jak i polskiej polityce oraz miejscu Polski w Europie.

Prof. Zielonka na co dzień wykłada na Uniwersytecie w Oksfordzie, jest profesorem Studiów Europejskich na St. Anthony’s College. Zajmuje się badaniami porównawczymi systemów politycznych, przez lata prowadził studia nad Związkiem Radzieckim i Europą Wschodnią. Interesuje się przede wszystkim problemami integracji europejskiej, jest częstym komentatorem w polskich i zagranicznych mediach. W „Rzeczpospolitej”.

- Cieszymy się, że pozyskaliśmy tak znakomitego autora, cieszącego się poważaniem zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii. Dogłębnie analizuje i bada zagadnienia, związane z Unią Europejską i niejako z zewnątrz obserwuje sytuację polityczno-społeczną w Polsce - podkreśla Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”. - W „Rzeczpospolitej” staramy się prezentować różne punkty widzenia, dotyczące polityki, gospodarki, kwestii społecznych, edukacji, czy kultury. Nazwisko prof. Zielonki z pewnością przyciągnie do „Rzeczpospolitej” nowych Czytelników, bo to gwarancja prezentacji nowego spojrzenia na wiele spraw - dodaje Chrabota.

Innymi stałymi felietonistami „Rzeczpospolitej” są Jerzy Surdykowski, prof. Marek A. Cichocki, Mariusz Cieślik,  dr hab. Paweł Kowal i Jan Maciejewski.

Według danych ZKDP w całym ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 45 055 egz., 7,8 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast portal Rp.pl w styczniu br. zanotował 4,53 mln realnych użytkowników i 17,82 mln odsłon, wobec 3,26 mln użytkowników i 13,34 mln odsłon rok wcześniej (według badania Gemius/PBI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prof. Jan Zielonka stałym felietonistą „Rzeczpospolitej”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl