SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Program 1 Polskiego Radia będzie nadawał serwisy informacyjne w języku ukraińskim

Program 1 Polskiego Radia na falach długich będzie nadawał serwisy informacyjne w języku ukraińskim. Kilkuminutowe serwisy będą emitowane dwa razy dziennie, siedem dni w tygodniu tuż po aktualnościach o godz.10 i o godz. 17. Pierwszy serwis radio nadało w czwartek po 17.

fot. Polskie RadioArticle

Program 1 na falach długich (częstotliwość 225 kHz) jest odbierany nie tylko na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ale również na Ukrainie oraz w prawie całej Europie.

Nadawane informacje przygotują i zaprezentują dziennikarze Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy.

"W obliczu agresji Putina na Ukrainę, Polskie Radio S.A, wypełniając misję polskiego publicznego nadawcy spełniającego najwyższe standardy rozgłośni publicznych UE, uważa za konieczne dotarcie do możliwie największej liczby odbiorców zagrożonych atakiem informacyjnym reżimu Putina, w tym również słuchaczy z Ukrainy, którzy w niedostatecznym stopniu znają język polski" - podkreśla Polskie Radio.

Wyraz solidarności z ukraińskimi dziennikarzami

Jak zaznacza, obecności serwisu w języku ukraińskim na falach Polskiego Radia stanowi także wyraz solidarności z ukraińskimi dziennikarzami, którzy muszą obecnie z narażeniem życia pracować w warunkach wojennych, "broniąc tym samych przestrzeń informacyjną Ukrainy oraz cały obszar Euroatlantycki przed skomasowanym atakiem informacyjnym maszyny propagandowej rosyjskiego agresora".

Czytaj także: Telekomy wspierają Ukraińców: Play, Plus, T-Mobile i Orange obniżają ceny połączeń i dają darmowe minuty

Serwis informacyjny Sekcji Ukraińskiej na falach Programu 1 Polskiego Radia ma informować o aktualnej sytuacji na froncie walki Ukraińców z agresorem, wsparciu Polski oraz jej sojuszników z NATO oraz UE dla Ukrainy, współpracy polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych w celu wspierania społeczeństwa ukraińskiego.

"W audycjach słuchacze będą informowani również o operacjach bądź przygotowaniu do takich operacji agentury rosyjskiej w celu destabilizacji sytuacji politycznej i gospodarczej w państwach członkowskich NATO ze szczególnym uwzględnieniem wschodniej flanki Sojuszu. Serwis informacyjny Sekcji Ukraińskiej stale będzie monitorował wszelkie publikacje wpisujące się w projekty dezinformacyjne aparatu propagandowego Putina realizowane zarówno na terytorium zaatakowanej Ukrainy, jak i Wolnego Świata i bezpośrednio zagrażające fundamentalnym interesom bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej" - akcentuje Polskie Radio.

Sekcja Ukraińska Polskiego Radia dla Zagranicy od kilkudziesięciu lat jest obecna na ukraińskim rynku medialnym. Od 2016 r. audycje Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy słychać na terytorium całej Ukrainy na częstotliwościach Hromadskiego Radia – rozgłośni powstałej "wysiłkiem ukraińskich dziennikarzy na fali zrywu Rewolucji Godności 2013-2014".

Czytaj także: TVP wycofała rosyjskie seriale, a Orange TV rosyjskie stacje

"Codzienna efektywna współpraca między dziennikarzami Polskiego Radia S.A. oraz ukraińskimi partnerami z Hromadskiego Radia, innych ukraińskich mediów oraz kontrakt ze słuchaczami w najbardziej odległych zakątkach Ukrainy – gdzie dziś trwają walki - pozwoliły wypracować stały i wiarygodny mechanizm przekazywania informacji z Ukrainy do Polski oraz z Polski do Ukrainy" - dodaje Polskie Radio.

Dołącz do dyskusji: Program 1 Polskiego Radia będzie nadawał serwisy informacyjne w języku ukraińskim

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jankiel
Nad serwisami w j. polskim popracujcie. To ma być informacja a nie dezinformacja. Póki co, niektórych ponosi z do straszenia, wzbudzania lęku i tworzenia psychozy. Jasna, klarowna i krótka informacja a nie spazmowanie i nakręcanie często przez prezenterów o słabym warsztacie. To nie ma być gdybanie a rzetelne informacje. Słuchają was starsi ludzie, którzy łatwo się sugerują. Dziś Trójka jest nie do zniesienia.
odpowiedź
User
Jutub
Dobra decyzja!
odpowiedź
User
DrVictór
Nad serwisami w j. polskim popracujcie. To ma być informacja a nie dezinformacja. Póki co, niektórych ponosi z do straszenia, wzbudzania lęku i tworzenia psychozy. Jasna, klarowna i krótka informacja a nie spazmowanie i nakręcanie często przez prezenterów o słabym warsztacie. To nie ma być gdybanie a rzetelne informacje. Słuchają was starsi ludzie, którzy łatwo się sugerują. Dziś Trójka jest nie do zniesienia.


1. Nie wiemy nawet czy wyborów dożyjemy, a media (nawet te rządowe) po to są, by podkręcać nastroje społeczne.
2. Ludzie tacy pracujący w mediach publicznych zazwyczaj nie korzystają z rzetelnych żródeł, bo cały czas mają te serwisy z rządowego PAP-u. Polecam R357 i podcasty Piotra Pogorzelskiego, w tym także różne intele na Twitterze.
3. Trujki już nie ma. Jest tylko pseudoegida pod znaną marką.
odpowiedź