SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Program Microsoft w Obronie Demokracji ma chronić internet przed wyborczymi manipulacjami

Koncern Microsoft ogłosił program Microsoft w Obronie Demokracji. W ramach projektu chce współpracować ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w demokratycznych krajach i chronić proces wyborów przed internetowymi atakami i manipulacjami pochodzącymi z internetu.

Article

Nowy program Microsoft zapowiedział na swojej stronie internetowej podkreślając, że 2018 rok będzie istotny z punktu widzenia współpracy rządów i firm technologicznych na rzecz zabezpieczenia wyborów.

W ramach projektu obrony demokracji Microsoft zamierza:

Chronić kampanie przed cyberatakami, m.in. poprzez zwiększone środki na rzecz bezpieczeństwa cyfrowego, ulepszone monitorowanie kont użytkowników i możliwości reagowania na cyber incydenty.

Zwiększyć przejrzystość reklam w internecie, m.in. poprzez wspieranie odpowiednich wniosków legislacyjnych, takich jak Ustawa o Uczciwych Ogłoszeniach Wyborczych (Honest Ads Act) i wdrażanie dodatkowych środków samoregulacji na platformach Microsoft.

Na bieżąco monitorować wykorzystywane technologie, aby zachować i chronić procesy wyborcze oraz współpracować z urzędnikami federalnymi, stanowymi i lokalnymi w celu rozpoznawania i usuwania cyberzagrożeń.

Bronić opinię publiczną przed kampaniami dezinformacji we współpracy z czołowymi instytucjami akademickimi i zespołami ekspertów zajmującymi się zwalczaniem sponsorowanej przez państwo „cyfrowej propagandy” i śmieciowych wiadomości.

- Oczywiste jest, że demokracje na całym świecie są atakowane - ocenia we wpisie na firmowym blogu Brad Smith, president oraz chief legal officer w Microsoft. - Niestety Internet stał się dla niektórych rządów drogą do kradzieży informacji, rozprzestrzeniania dezinformacji i sondowania oraz potencjalnych prób manipulacji systemami do głosowania. Widzieliśmy to podczas wyborów powszechnych w Stanach Zjednoczonych w 2016 r., w maju ubiegłego roku podczas francuskich wyborów prezydenckich, a teraz w sposób rozszerzający się, gdy Amerykanie przygotowują się do listopadowych wyborów parlamentarnych – zaznacza Brad Smith.

Microsoft podkreśla, że odpowiednie zaadresowanie zagrożeń dla demokracji będzie wymagało nie tylko wysiłku, ale i odpowiedniego poziomu współpracy ze strony rządów, firm technologicznych – zarówno indywidualnego, jak współpracy partnerskiej – a także środowisk akademickich i społeczeństwa obywatelskiego.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Program Microsoft w Obronie Demokracji ma chronić internet przed wyborczymi manipulacjami

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
I bedzie to robil Microsoft, ktory sam inwigiluje ludzi, chocby poprzez swoj system Windows 10.
odpowiedź