SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Audycje Łukasza Adamskiego, Marcina Wolskiego i Anny Popek zostają w jesiennej ramówce Trójki

Program III Polskiego Radia jesienią będzie ponownie emitować takie audycje jak: "Za a nawet przeciw", "Śniadanie w Trójce" oraz "Godzina prawdy". Po wakacjach zostają wakacyjne programy: Łukasza Adamskiego, Marcina Wolskiego i Anny Popek.

Od 2 września obowiązywać będzie jesienna ramówka Trójki, która w tym tygodniu zostanie poddana ocenie rady programowej Polskiego Radia. Utrzymane zostaną standardowe pozycje antenowe, zmianie uległa głównie część zawartości danych audycji, sprawdzanych m.in. w czasie wakacji.

Nowe elementy programów mają pojawić się nie tylko w propozycjach muzycznych, ale też m.in. psychologicznych. Łącznie planowanych jest 10 zmian w pasmach. Zakładają one powrót spektakli w ramach cyklu „Sceny teatralnej Trójki” (emisja planowana jest raz w miesiącu). Po letniej przerwie wróciły także audycje publicystyczne: „Za a nawet przeciw”, „Śniadanie w Trójce” oraz „Godzina prawdy”.

Zostają programy Popek, Adamskiego i Wolskiego

Natomiast po letniej ramówce pozostały trzy audycje: „Adamski seryjny” autorstwa krytyka filmowego Łukasza Adamskiego (emisja we wtorki, godz. 11.30) i „Program obyczajowy” Anny Popek (sobota, godz. 6.50) i „W 80 podróży dookoła świata” Marcina Wolskiego (piątki, 13.15 - 14.00). Godziny i dni nadawania pozostały bez zmian w stosunku do letnich emisji.

W ramówce pozostaje też po wakacjach satyryczna audycja „Zupełnie inne popołudnie” Michała Migały. Latem nadawana była codziennie od poniedziałku do piątku, w godz. 13.30 - 14.00. Teraz będzie nadawana tylko raz w tygodniu, w poniedziałki - od godz. 13.05 do 13.30. Znika wówczas nadawana w tym czasie „Powtórka z rozrywki”: od września nadawana jest od wtorku do czwartku, w godz. 13.05 - 13.30.

W piątki przed wakacjami nadawana była godzinna audycja „Akademia rozrywki”. Od jesieni została ona radykalnie skrócona, do 10 minut (godz. 13.05 - 13.15). Od godz. 13.15 wchodzi na antenę audycja Marcin Wolskiego - „W 80 podróży dookoła świata”.

"Sprawdzona propozycja"

- Jesienna ramówka Trójki to sprawdzona propozycja z nowościami, to program ambitny i w założeniu wyjątkowy, przydatny, nowoczesny i zaspokajający potrzeby wymagającego słuchacza. Jest to tworzenie wizerunku stacji otwartej, kreatywnej  i zachowującej elementy misyjne: teatr, literatura, nowe pozycje muzyczne - argumentuje kierownictwo stacji w dokumencie, do którego treści dotarła redakcja Wirtualnemedia.pl.

Dodano w nim, że PR III „w jesiennej ramówce postawiła na ofertę programową dla młodszych i połączenie  z tradycją oraz uczestnictwo w licznych akcjach rocznicowych, festiwalach i koncertach, wydarzeniach patronacko-promocyjnych”. Według szefostwa ma to być „metoda na podkreślenie tożsamości Trójki”.

Jesienna ramówka Trójki będzie obowiązywać do 5 stycznia 2020 roku. Szefem stacji jest Wiktor Świetlik, a jego zastępcą - Mariusz Cieślik.

Udział Trójki w okresie od czerwca do sierpnia 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 4,9 proc. (to spadek o 0,8 pkt. proc.).

Dołącz do dyskusji: Audycje Łukasza Adamskiego, Marcina Wolskiego i Anny Popek zostają w jesiennej ramówce Trójki

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mirek
Będzie rekordowo niska słuchalność. Brawo!
odpowiedź
User
Grażyna
Tak się niszczy do niedawna najlepsze radio w Polsce
odpowiedź
User
tomek_ef
Czyli spadku słuchalności ciąg dalszy.
Wielkim zwycięstwem PISu jest to, że po ponad 3 latach słuchania Trójki stacja ta całkowicie mi zobojętniała, co jeszcze kilka lat temu było dla mnie nie do pomyślenia.
odpowiedź