SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Programy lojalnościowe: największym plusem korzyści finansowe, od kanałów cyfrowych wolimy tradycyjny plastik

Ponad 70 proc. klientów należy do przynajmniej jednego programu lojalnościowego. Najbardziej lojalni jesteśmy obecnie w stosunku do firm z branży odzieżowej i kosmetycznej - wynika z badania Comarch i Kantar TNS.

Article

Klienci z Polski, Holandii, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Włoch za największy plus uczestnictwa w programach lojalnościowych wskazują korzyści finansowe, a co piąty ankietowany oczekuje spersonalizowanych ofert.

90% uczestników programów lojalnościowych wciąż w sklepie sięga po tradycyjną, plastikową kartę lojalnościową. Jednak 39% woli, by komunikacja w ramach programu odbywała się przez internet. Tyle samo użytkowników korzysta bezpośrednio z terminali umieszczonych w punktach sprzedaży, a 18% sięga w tym celu po smartfony.

Telefony komórkowe są też stosunkowo rzadko stosowane do identyfikacji w sklepie - tylko 6% uczestników używa ich w tym celu. Tyle samo osób podaje swoje nazwisko i adres.

W obszarze zbierania punktów i korzystania z ofert lojalnościowych wśród uczestników programów również dominują tradycyjne metody. Tylko 1/3 ankietowanych chce otrzymywać kupony i kody rabatowe w formie cyfrowej, najchętniej na e-maila lub za pośrednictwem strony internetowej. Co piąty ankietowany sam drukuje swoje kupony i wykorzystuje je podczas robienia zakupów w sklepie stacjonarnym.

Prawie co trzeci uczestnik programu lojalnościowego preferuje możliwość otrzymywania kuponów za pośrednictwem poczty tradycyjnej. 15% korzysta w tym zakresie ze specjalnej aplikacji na smartfona. Kupony ukazujące się w tradycyjnej prasie, tj. w gazetach lub magazynach, nie odgrywają znaczącej roli, gdyż korzysta z nich tylko 2 % ankietowanych osób.

Badanie "Przyszłość zakupów. Najważniejsze trendy w retail dziś i w 2030 roku” zostało przeprowadzonego przez Comarch i Kantar TNS, w dniach 6-21 października 2016 r., metodą wywiadów online, na próbie 3029 internautów w wieku 18-65 lat, w 6 europejskich krajach: Polsce (N=504), Holandii (N=505), Niemczech (N=507), Szwajcarii (N=506), Wielkiej Brytanii (N=502) i Włoszech (N=505).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Programy lojalnościowe: największym plusem korzyści finansowe, od kanałów cyfrowych wolimy tradycyjny plastik

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pks_rulez
I to mają być rzetelne badania? Na grupie ledwie 500 osób i to jeszcze nie tak, że w danych krajach po tyle samo, tylko - o jedno mniej tu, tam o dwa więcej. Żenada!
10 8
odpowiedź