SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Pytanie na śniadanie” najchętniej oglądane w 4+, „Dzień dobry TVN” liderem w 16-49 i 20-54

Największą oglądalność spośród programów śniadaniowych we październiku br. wśród wszystkich widzów miało „Pytanie na śniadanie”. Z kolei w grupach 16-49 i 20-54 pozycję lidera zajęło „Dzień dobry TVN” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

W październiku 2023 roku średnia oglądalność „Pytania na śniadanie” wyniosła 377 tys. osób przy 7,91 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+ - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. „Pytanie na śniadanie” rozpoczyna się codziennie o godz. 7.30.

Magazyn TVP miał o 19 tys. widzów mniej niż rok wcześniej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugie miejsce zajęło konkurencyjne „Dzień dobry TVN”, które w analizowanym okresie przyciągało przed telewizory średnio 323 tys. osób, co przełożyło się na 6,92 proc. udziału. Rok wcześniej magazyn TVN śledziło 360 tys. widzów (przy udziale wynoszącym 7,59 proc.), co oznacza spadek o 37 tys. oglądających. „Dzień dobry TVN” aktualnie oglądać można o godz. 7.45 (w październiku ub.r. magazyn startował o 8.00).

Trzeci był magazyn „Nowy dzień z Polsat News”, który niezmiennie pokazywany jest w Polsacie codziennie o godz. 6.00. W październiku 2023 roku jego widownia wyniosła 189 tys. osób, a jego udział - 7,28 proc. Program względem analogicznego okresu rok wcześniej stracił 48 tys. widzów - najbardziej w zestawieniu. „Nowy dzień z Polsat News” można równolegle również oglądać w newsowym kanale Telewizji Polsat.

„Dzień dobry TVN” na czele w 16-49

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 będący liderem zestawienia magazyn „Dzień dobry TVN” w październiku br. miał 138 tys. widzów (względem analogicznego okresu ub.r. spadek o 19 tys. oglądających - największy w zestawieniu).

Drugie było „Pytanie na śniadanie” (spadek o 15 tys. do 106 tys. oglądających), a trzeci był „Nowy dzień z Polsat News” (w dół o 11 tys. do 67 tys. widzów).

Dane dla grupy 20-54.

Kto aktualnie prowadzi „Dzień dobry TVN” i „Pytanie na śniadanie”?

Aktualnie gospodarzami „Pytanie na śniadanie” są: Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny, Izabella Krzan i Tomasz Kammel, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, Małgorzata Opczowska i Robert Koszucki (który ostatnio zastąpił Łukasza Nowickiego) oraz nowa para - Robert Rozmus (zadebiutował 12 sierpnia) i Anna Popek (wróciła do magazynu w kwietniu br. i początkowo prowadziła go w różnych parach; od 12 sierpnia stanowi stały duet z Rozmusem).

Z kolei „Dzień dobry TVN” jesienią prowadzą na zmianę trzy pary gospodarzy: Dorota Wellman i Marcin Prokop, Paulina Krupińska i Damian Michałowski oraz Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie „Dzień dobry TVN” zyska czwartą parę gospodarzy.

Dołącz do dyskusji: „Pytanie na śniadanie” najchętniej oglądane w 4+, „Dzień dobry TVN” liderem w 16-49 i 20-54

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Jakaś nowa grupa 20-54?
odpowiedź
User
Tom
Pytanie na śniadanie jest lepsze: ciekawsze tematy, ładniejsze studio i lepsza atmosfera
odpowiedź
User
mediowiec
Jakaś nowa grupa 20-54?
to jest grupa rozliczeniowa TVN od początku tego roku
odpowiedź