SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Project Phenix” - nowy system dystrybucji filmów HD

Firmy Twentieth Century Fox Home Entertainment, Warner Bros. Home Entertainment Group, SanDisk i Western Digital pracują nad inicjatywą pod roboczym tytułem „Project Phenix”, która ma zapewnić klientom szybsze i łatwiejsze zarządzanie, przechowywanie oraz przenoszenie między różnymi urządzeniami filmów i seriali w rozdzielczości do 1080p. Materiały te zostaną zapisane na dysku lokalnym, a ponadto ich kopia zapasowa będzie utworzona przy pomocy ustandaryzowanego systemu UltraViolet, jak również innych usług opartych na chmurze.

Nad rozwojem projektu czuwa nowoutworzone stowarzyszenie SCSA (ang. Secure Content Storage Association – Stowarzyszenie Bezpiecznego Magazynowania Treści). Przyjęło ono formę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która będzie zajmować się tworzeniem oraz licencjonowaniem rozwiązań zabezpieczeń dla treści w wysokiej jakości oraz innych materiałów chronionych prawami autorskimi, przechowywanych na stacjonarnych i przenośnych dyskach twardych oraz na pamięciach fleszowych, takich jak klucze USB, karty SD i dyski SSD.

Materiały pobrane na dysk twardy lub pamięć fleszową będzie można odczytać zarówno w trybie online jak i offline, na dowolnym urządzeniu zgodnym z wymogami SCSA, w tym na telewizorach, laptopach, odtwarzaczach Blu-ray, tabletach, telefonach komórkowych lub konsolach do gier.

Zoptymalizowaną zawartość będzie można nabyć kilkoma sposobami, m.in. jako plik do pobrania z internetu, jako plik cyfrowy zapisany na fizycznym nośniku, w specjalnych kioskach umieszczonych w sklepie lub w inny sposób bezpiecznej dystrybucji cyfrowej.

Rozwiązania SCSA zostaną zaprojektowane pod kątem współpracy z ekosystemem UltraViolet (UV) i będą uzupełniały istniejące technologie ochrony materiałów w wysokiej jakości, takie jak Intel Insider.

Stowarzyszenie SCSA zamierza rozpocząć licencjonowanie przygotowanych rozwiązań jeszcze w tym roku.

Dołącz do dyskusji: „Project Phenix” - nowy system dystrybucji filmów HD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl