Project Spartan z asystentem Cortana, listą stron do przejrzenia i funkcjami dotykowymi (wideo)

Koncern Microsoft wydał nową odsłonę próbnej wersji przeglądarki Project Spartan. Aplikacja została wyposażona w opcje ułatwiające przeglądanie sieci oraz inteligentnego asystenta Cortana.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

O dostępności nowego builda przeglądarki Project Spartan Microsoft poinformował na swoich stronach internetowych. Przeglądarka ma się pojawić na rynku wraz z systemem operacyjnym Windows 10 (więcej na ten temat).

W nowej wersji Project Spartan Microsoft wprowadził kilka nowych rozwiązań. Jednym z nich jest zintegrowanie przeglądarki z inteligentnym asystentem głosowym Cortana. Narzędzie ma pracować w tle, pomagać internautom w przeglądaniu zasobów sieci, odpowiadać na zadawane pytania i udzielać podpowiedzi.

Microsoft zapowiada, że w nowej przeglądarce dostępne będzie rozwiązanie pozwalające na wprowadzanie tekstu lub grafiki bezpośrednio na otwieranych stronach. Możliwe ma być także przenoszenie tych zapisków do wiadomości e-mail i szybkie wysyłanie ich pod wskazany adres.

Inne nowości wprowadzone przez producenta do Project Spartan to między innymi możliwość tworzenia listy stron www oraz dokumentów znalezionych w sieci. Dzięki temu użytkownik może w dowolnym momencie powrócić do konkretnej witryny lub innych treści zgromadzonych na liście. Podobne rozwiązania są stosowane obecnie także w innych przeglądarkach w postaci wtyczek.

Project Spartan ma być nową przeglądarką internetową, która wyprze z rynku znanego od lat Internet Eksplorera. Pozostanie on jedynie w kilku wersjach Windows 10 przeznaczonych głównie do segmentu korporacyjnego (zobacz szczegóły).

Microsoft nie podaje dokładnej daty pojawienia się systemu Windows 10, jednak według przypuszczeń może się on pojawić w czerwcu lub lipcu br. (więcej informacji tutaj).

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Short TV zastąpi odpowiednik kanału naziemnego, który stracił koncesję

Short TV zastąpi odpowiednik kanału naziemnego, który stracił koncesję

Kolejna nominacja w Agorze. Milena Jażdżewska pokieruje połączonym zespołem SEO Gazeta.pl i Wyborcza.pl

Kolejna nominacja w Agorze. Milena Jażdżewska pokieruje połączonym zespołem SEO Gazeta.pl i Wyborcza.pl

Kolejny kraj w Europie chce ograniczać social media dzieciom

Kolejny kraj w Europie chce ograniczać social media dzieciom

Influencer Marcin Kruszewski promuje nowy tablet Huawei

Influencer Marcin Kruszewski promuje nowy tablet Huawei

Widzowie czekali na polskie bajki
Materiał reklamowy

Widzowie czekali na polskie bajki

Altavia Kamikaze + K2 z CD Projekt Red odświeżają serwis "Wiedźmina"

Altavia Kamikaze + K2 z CD Projekt Red odświeżają serwis "Wiedźmina"