SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. internetowych gróźb wobec Kamili Baranowskiej z „Do Rzeczy”

Warszawska prokuratura umorzyła postępowanie dotyczące wulgarnych gróźb, które jesienią ub.r. dostała na Facebooku dziennikarka „Do Rzeczy” Kamila Baranowska. - Tak nasze państwo walczy z hejtem w praktyce - skomentowała.

Kamila Baranowska, fot. Wirtualna Polska Article

W drugiej połowie października ub.r. Kamila Baranowska opublikowała na Twitterze prywatną wiadomość z wulgarnymi pogróżkami, którą dostała na Facebooku. Spytała Mariusza Ciarkę, rzecznika prasowego Komendy Głównej Policji, co może zrobić w tej sprawie.

- Jak najbardziej trzeba reagować. Aby  można było podjąć czynności procesowe konieczne jest jednak złożenie zeznań i zabezpieczenie dowodów. Należy również zgłosić administratorowi, aby zareagował w związku z naruszeniem regulaminu. Osobę tą może Pani także zablokować - odpowiedział jej Ciarka.

W minioną sobotę Baranowska poinformowała, że dostała pismo z prokuratury informujące, że umorzono postępowanie w tej sprawie z powody niewykrycia sprawcy. Nie uzasadniono szerzej tej decyzji.

- Tak nasze państwo walczy z hejtem w praktyce #jestsuper - skomentowała dziennikarka.

- Żenujące, ale niestety klasyczne dla naszego wymiaru sprawiedliwości. Jakiś czas zgłosiłem kradzież roweru. Centrum miasta, monitoring wszędzie - polecony z umorzeniem sprawy został nadany tego samego dnia, gdy ją zgłosiłem - skomentował Marcin Makowski z „Do Rzeczy” i Wirtualnej Polski. - Prokuratura postanowiła uwolnić wymiar sprawiedliwości od tej sprawy - ironizował Tomasz Żółciak z „Dziennika Gazety Prawnej”.

- Państwo z dykty. Po najmniejszej linii oporu. Typek grozi pobiciem dziennikarce, a policja umarza sprawę; nie może wykryć, bo skasował konto na FB. Kpina. Rozumiem, że gdyby groził podłożeniem bomby to też byłby nieuchwytny, bo skasował konto? Żenada! - skrytykował Wojciech Wybranowski z „Do Rzeczy”. - Gdy trzeba było w kampanii do PE  (Parlamentu Europejskiego - przyp.) pokazać jak państwo walczy z hejterami jakoś policja nie miała problemu z współpracą z FB i TT. Wystarczyło chcieć. Teraz się im po prostu już nie chce - dodał.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prokuratura umorzyła śledztwo ws. internetowych gróźb wobec Kamili Baranowskiej z „Do Rzeczy”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl