SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Świrski pod lupą prokuratury. Ruszyło śledztwo dotyczące abonamentu

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów podjęła postępowanie dotyczące działań przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrskiego. Szef KRRiT od stycznia wstrzymuje przekazywania rat abonamentu rtv większości nadawców publicznych.

Maciej Świrski (fot. Radek Pietruszka/PAP) Maciej Świrski (fot. Radek Pietruszka/PAP)

Zawiadomienie w sprawie postępowania przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji złożył pod koniec lutego Paweł Majcher, likwidator w Polskim Radiu.

W środę Majcher przekazał na platformie X, że w piśmie z zeszłego czwartku Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów poinformowała o podjęciu postępowania w tej sprawie. - Chodzi o blisko 70 milionów złotych z wpływów abonamentowych, które nie trafiły do Polskiego Radia. Śledztwo zostało wszczęte na skutek zawiadomienia, które złożyłem pod koniec lutego - zaznaczył Majcher.

O tym, że środki z abonamentu RTV trafiać mają do depozytu sądowego KRRiT, zdecydowała w uchwale podjętej 7 lutego. Uznała, że wypłata wpływów z abonamentu dla mediów publicznych nastąpi po prawomocnym orzeczeniu sądu rejestrowego dotyczącym postawienia tych spółek w stan likwidacji.

Według przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego, powodem zwłoki jest niejasna sytuacja prawna Polskiego Radia.

TVP i Polskie Radio domagają się abonamentu

Decyzję KRRiT dotykają również Telewizji Polskiej. 9 kwietnia likwidator spółki Daniel Gorgosz wystosował do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty wpływów z opłat abonamentowych w wysokości 141,78 mln zł wraz z odsetkami. 

12 kwietnia Polskie Radio poinformowało, że do przewodniczącego KRRiT trafiło ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłat. Chodzi o blisko 73 miliony złotych wraz z odsetkami, które nie zostały wypłacone Polskiemu Radiu.

Dołącz do dyskusji: Maciej Świrski pod lupą prokuratury. Ruszyło śledztwo dotyczące abonamentu

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
blind
Zaczyna się upolitycznieni prokuratorzy napiszą akt oskarżenia upolityczniony sędzia z justiti albo innego stowarzyszenia udającego niezależne wyda z góry podyktowany wyrok. Taki będzie finał tej sprawy no chyba, że znajdzie się uczciwy sędzia, który stwierdzi, że nielegalnym władzom mediów publicznych kasy dać nie można i wyrok będzie brzmiał Świrski niewinny działał zgodnie zprawem.
17 22
odpowiedź
User
Zorientowana
Likwidatorowi brakuje na biały proszek wroĝów, wódkę idola satrapy no i suva chce - tak twierdzi. Pazerna ta nomenklatura czerwonych karków Donka.
16 23
odpowiedź
User
Zorientowana
Likwidatorowi brakuje na biały proszek wroĝów, wódkę idola satrapy no i suva chce - tak twierdzi. Pazerna ta nomenklatura czerwonych karków Donka.
9 22
odpowiedź