SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Promocja konsumencka marki Zozole

21 maja ruszyła Akcja Vrzepka! - ogólnopolska promocja konsumencka marki Zozole (Mieszko S.A.).

Pomysłodawcą i realizatorem akcji jest agencja Hand Made.

Głównym celem promocji jest z jednej strony wzrost sprzedaży, z drugiej – komunikacja nowych cech  marki Zozole (nowe, odświeżone postacie Zozoli, nowe opakowania).

Promocja ma charakter instant win, a jej wiodącym elementem są Vrzepki – oryginalne kartoniki umieszczone w opakowaniach Zozoli. Front Vrzepki to śmieszne hasła, na odwrocie znajduje się rzep, który umożliwia przytwierdzenie Vrzepki do ubrania. „Idea Vrzepek nawiązuje do nieśmiertelnej szkolnej zabaw z przyklejaniem kolegom i koleżankom kartek ubarwionych śmiesznymi hasłami. Różnorodność i ilość Vrzepek to impuls do świetnej zabawy” – mówi Bartosz Niewiadomski, dyrektor marketingu Mieszko.

     

W promocji bierze udział 130 różnych Vrzepek, z hasłami wymyślonymi przez dzieci. Vrzepkowe hasła to efekt konkursu internetowego zorganizowanego na początku roku na stronie http://www.zozole.pl/  „Inwencja uczestników konkursu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Jest tam wszystko: od dowcipu, rebusu po rymy i pastisze -  mocno osadzone w świecie dzieci ” – mówi Krystian Kowalczyk, brand manager marki Zozole. „Noszę stringi”, „Puściłem bąka”, „Defekt mózgu”, ”Szkoła Óczy” - to tylko próbka pomysłowości dzieci uwieczniona na Vrzepkach.

Akcja Vrzepka! będzie komunikowana w telewizji, radio, Internecie oraz na materiałach POS w punktach sprzedaży. Na potrzeby akcji przygotowany został nowatorski spot TV, który po raz pierwszy w historii marki przenosi postacie Zozoli do świata realnego. Nowa scenografia, stylistyka i aranżacja piosenki to elementy, które dopasowane zostały do odświeżonego wizerunku postaci Zozoli.

Spot telewizyjny wyreżyserowany został przez Grzegorza Kuczeriszkę, animacje 3D przygotował Lightcraft, a całość wyprodukował Garaż. Kampania telewizyjna prowadzona będzie w TVP1, TVP2, Polsacie, MTV, VIVA oraz stacjach dziecięcych: Cartoon Network, Jetix, ZigZap. Zakończenie kampanii planowane jest na koniec czerwca. Wsparciem dla telewizji będzie kampania radiowa w Radio Kolor oraz kampania prasowa prowadzona w prasie dziecięcej („Kaczor Donald”) i prasie handlowej („Detal dziś”, „Magazyn handlowy”, „Poradnik handlowca”, „Życie handlowe”). Media na potrzeby kampanii zakupił Guide Line (Mediacom).

Za projekt ze strony Mieszko S.A. odpowiadają: Bartosz Niewiadomski, dyrektor marketingu Mieszko S.A. oraz Krystian Kowalczyk, brand manager marki Zozole. Twórcami Vrzepek w Hand Made jest zespół kreatywny: Marta Staszak, Agnieszka Trzeciak, Miłosz Sroka, Grzegorz Karwala; projekt koordynuje Karolina Reimus, account manager.

MIESZKO S.A./ Zozole

cel kampanii: sprzedażowy (loteria konsumencka)
klient: Mieszko S.A.
przedstawiciel klienta: Bartosz Niewiadomski, Krystian Kowalczyk
agencja: Hand Made
przedstawiciel agencji: Karolina Reimus
grupa kreatywna: Marta Staszak, Agnieszka Trzeciak, Miłosz Sroka
art director: Grzegorz Karwala
dyrektor kreatywny: Marcin Palarczyk
media: telewizja, prasa, radio, Internet, POS
czas trwania: maj-czerwiec 2007
dom produkcyjny: Garaż
animacja 3D: Lightcraft
reżyser: Grzegorz Kuczeriszka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Promocja konsumencka marki Zozole

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl