SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Protesty w obronie sądów napędzają widownię stacji newsowych. W poniedziałek TVN24 wygrał z TVP1 i TVP2

Najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w okresie od 21 do 24 lipca br. w Polsce był Polsat. W czołówce uplasowały się kanały newsowe TVN24, TVP Info i Polsat News, które szeroko relacjonowały protesty Polaków w obronie sądów - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Polsat w okresie od 21 do 24 lipca 2017 roku miał średnio 8,91 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów - wynika z danych telemetrycznych, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Codemedia.

Drugą lokatę zajął TVN, którego udział w analizowanym okresie wyniósł 8,36 proc. Podium uzupełnia TVP1. Udział tej stacji wyniósł 7,07 proc. Tzw. „wielką czwórkę” uzupełnia Dwójka, która w dniach 21-24 lipca br. miała średnio 6,73 proc. udziału.

Na piątym miejscu uplasował się TVN24, którego średni udział od 21 do 24 lipca wyniósł 6,04 proc. Newsowa stacja Telewizji TVN najlepiej wypadła w poniedziałek, kiedy to była trzecim najchętniej oglądanym kanałem w Polsce, wyprzedzając m.in. TVP1 i TVP2. Jej średni udział w rynku tego dnia wyniósł 8,52 proc. Jak wynika z analizy Wirtualnemedia.pl, był to jeden z najlepszych dobowych wyników TVN24 w historii nadawania.

Szóste miejsce, ze średnim wynikiem na poziomie 5,28 proc., zajęło TVP Info (stacja ta najlepiej wypadła 21 lipca, kiedy miała 5,83 proc. udziału).

Na wysokim - piętnastym - miejscu uplasował się Polsat News. Jego średni wynik wyniósł 1,44 proc. (w zeszły poniedziałek było to 2,06 proc., co daje tej stacji jeden z najlepszych dobowych udziałów w historii).

- W dniach 21-24 lipca br. udziały stacji newsowych wciąż utrzymywały się na wysokim poziomie za sprawą kontynuacji wydarzeń związanych z nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Śleszyńska, media planner & buyer w Codemedia. - Wyniki tych stacji znacznie wzrosły 24 lipca, kiedy to prezydent Andrzej Duda poinformował, że zawetuje uchwalone przez parlament ustawy o Krajowej Radzie Sądowniczej i Sądzie Najwyższym. Tego samego dnia wygłoszone zostały również orędzia przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz premier Beatę Szydło - dodaje.

Dla porównania, średni dobowy udział TVP Info w pierwszym półroczu br. wyniósł 3,52 proc., TVN24 - 4,29 proc., a Polsatu News - 1,14 proc.

Również wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 stacje newsowe TVN, TVP i Polsatu w dniach 21-24 lipca br. zanotowały zdecydowanie wyższe wyniki od średnich danych długookresowych.

Spośród tych trzech stacji najlepiej również i tutaj wypadł TVN24, którego udział wyniósł 3,56 proc. TVP Info miało w tym ujęciu 2,26 proc., a Polsat News - 1,16 proc.

Z kolei w zeszłym półroczu wynik TVN24 wynosił 2,41 proc. udziału, TVP Info - 1,22 proc., a Polsatu News - 0,74 proc.

Z danych NAM wynika, że wśród topowych audycji w analizowanych stacjach najwięcej widzów zgromadziły orędzia prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło, które zostały pokazane w zeszły poniedziałek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Protesty w obronie sądów napędzają widownię stacji newsowych. W poniedziałek TVN24 wygrał z TVP1 i TVP2

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
tvn24 zadziwia. tak zajebiste wyniki a zasięgu nie mają nawet 2/3 polski. gdyby ten kanał był tak dostępny jak tvp info to byłby liderem w poniedziałek
odpowiedź
User
Ała
Program rozpowszechniany na platformach satelitarnych i kablowych bije TVP1. To zabawne.

Smutne jest natomiast to, że widzowie nie posiadający TVN24, nie mają skąd czerpać wiadomości. Porzucenie TVP1 by skorzystać z jedynej dostępnej darmowo alternatywy w postaci TVPINFO, to trafienie z deszczu pod rynnę.

Obcowanie z "Paskami grozy" w TVPInfo na dłuższą metę będzie wywierało duże negatywne skutki społeczne. Polsce dramatycznie brakuje podstawowego zaufania międzyludzkiego. A te obłędne teksty jeszcze je obniżają.
odpowiedź
User
gość
Zawsze mogą oglądać informacje na Polsacie, TTV i TVN, a państwową szczujnię skasować z listy kanałów- to takie proste.
odpowiedź