SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Proton Mail we Francji przekazuje policji dane aktywistów

Dostawa poczty elektronicznej Proton Mail przekazał francuskiej policji adresy IP grupy aktywistów klimatycznych, w wyniku czego zostali oni zatrzymani i przeszukani.

Article

W tym i ubiegłym roku aktywiści klimatyczni protestowali przeciwko gentryfikacji (tj. zmianie charakteru mieszkalnego dzielnicy) Place Sainte Marthe w Paryżu. Ich zdaniem spowoduje to szkody dla obecnych mieszkańców dzielnicy. W czasie protestów aresztowano około 20 osób, przeprowadzono trzy rewizje, a kilka osób otrzymało wyroki więzienia w zawieszeniu lub grzywny w wysokości kilku tysięcy euro.

Aktywiści klimatyczni zatrzymani

W tym roku przed francuskimi sądami stanie co najmniej siedem osób, oskarżonych o "kradzież i uszkodzenie mienia w grupie oraz wtargnięcie do domu" po zajęciu jednego z  budynków dzielnicy. Policyjne śledztwo skupiło się na  członkach kolektywu "Młodzież dla klimatu". Ustalono, że komunikowali się oni za pośrednictwem poczty Proton Mail.  

W toku prowadzonych czynności, francuska policja zwróciła się do szwajcarskiego administratora Proton Mail w celu uzyskania danych potrzebnych do identyfikacji aktywistów. Otrzymane adresy IP pomogły francuskim śledczym ustalić tożsamość osób biorących udział w protestach, a następnie ich zatrzymanie i przeszukanie.

Dołącz do dyskusji: Proton Mail we Francji przekazuje policji dane aktywistów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mus
No to po ProtonMailu…
odpowiedź