SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Przedszkole Plus. Szopka Noworoczna" w TVP1. Widowisko inspirowane piosenką Jacka Kaczmarskiego

"Przedszkole Plus. Szopka Noworoczna", do której scenariusz napisał Marcin Wolski zostanie wyemitowana 1 stycznia na antenie TVP1. Polska scena polityczna zostanie przedstawiona jako przedszkole, a politycy jako dzieci i wychowawcy. W programie wystąpi 22 aktorów, m.in. Jacek Lenartowicz, Dariusz Kordek i Rafał Sadowski - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. Jan Bogacz/ Telewizja PolskaArticle

Jako pierwsi informowaliśmy o tym, że Telewizja Polska po rocznej przerwie pokaże „Szopkę Noworoczną”, za której scenariusz odpowiada Marcin Wolski.

Tradycyjnie widowisko będzie stanowić podsumowanie roku. Polska scena polityczna zostanie przedstawiona jako przedszkole, a politycy jako dzieci i wychowawcy. Widowisko jest inspirowane piosenką Jacka Kaczmarskiego "W naszym przedszkolu nie jest źle".

W przedstawieniu aktorzy młodego pokolenia

Konwencja widowiska przewiduje udział 22 aktorów młodego pokolenia, m.in. Jacek Lenartowicz wystąpi jako Donald Trump, Grzegorz Mielczarczyk wcieli się w rolę Władimira Putina, Mariusz Czajka w Pawła Kukiza, Dariusz Kordek w Ryszarda Petru, a Rafał Sadowski będzie przedstawiony jako Donald Tusk. O warstwę muzyczną zadbali Mirosław Dubrawski, Jarosław Regulski i Aleksander Pałac, za scenariusz odpowiada Marcin Wolski, a reżyserem „Szopki” jest Marcin Kołaczkowski.

fot. Jan Bogacz/ TVP

Prace nad „Szopką noworoczną” rozpoczęły się już we wrześniu - najpierw zbierano materiał i pisano scenariusz. Część utworów powstała w czasie wyborów samorządowych, kiedy Wolski nie znał jeszcze ich wyników – napisał więc kilka alternatywnych piosenek. Prace zakończyły się w połowie grudnia, w sumie ekipa spędziła kilka dni na nagraniach radiowych, ok. 3 dni na nagraniach telewizyjnych, kilka dni montowano materiał.

fot. Jan Bogacz/ TVP

Widowisko z figurkami Barbary Pieli

Marcin Wolski - do tej pory dyrektor agencji kreacji rozrywki, od grudnia doradca zarządu Telewizji Polskiej w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zdradził, że konwencja „Szopki Noworocznej” składa się z trzech elementów: głównego - aktorzy w maskach grają polityków w przedszkolu, są ubrani w majtki; pobocznego – ich opiekunów, którymi są „opiekunowie tego świata”: Trump, Merkel, Putin, Juncker - grają ich aktorzy w żywym planie i w pełnej charakteryzacji.

Trzecim elementem przedstawienia jest „telewizja w telewizji” - w przedszkolu dzieci-politycy oglądają „Plastusiową telewizję” i tam pojawiają się figurki autorstwa Barbary Pieli, dobrze znane widzom „Minęła 20” w TVP Info.

Wolski powiedział nam, że - tak jak w poprzednich latach - scenariusz sztuki przygotował całkowicie samodzielnie, a Barbara Piela „twórczo go uzupełniła”.

"Przedszkole Plus. Szopka Noworoczna" zostanie wyemitowana 1 stycznia w TVP1 o 22:05 i potrwa 40 minut. Nie wiadomo jeszcze, kiedy stacja pokaże jej powtórki.

W ubiegłym roku Marcin Wolski nie przygotował widowiska, swoją decyzję tłumacząc brakiem czasu.

fot. Jan Bogacz/ TVP

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska za Wolskiego dyrektor agencji kreacji rozrywki

Marcin Wolski - do tej pory dyrektor agencji kreacji rozrywki - od grudnia został doradcą zarządu Telewizji Polskiej. Jego poprzednie stanowisko objęła dotychczasowa dyrektor agencji kreacji oprawy i reklamy, Katarzyna Adamiak-Sroczyńska.

Wolski od lipca 2016 roku był dyrektorem TVP2, jest także współprowadzącym i pomysłodawcą „W tyle wizji” TVP Info. Od jesieni 2016 emitowana jest też jego dodatkowa część programu „W tyle wizji extra”. Jest także scenarzystą, autorem piosenek, publicystą „Do Rzeczy”.

 W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego o 69,9 proc. do 622,5 mln zł oraz spadek przychodów z reklam i sponsoringu o 8,4 proc. do 798,6 mln zł. Wpływy z abonamentu stanowiły 38,2 proc. łącznych przychodów TVP, najwięcej od 15 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Przedszkole Plus. Szopka Noworoczna" w TVP1. Widowisko inspirowane piosenką Jacka Kaczmarskiego

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
żal
Nikogo ze srebrnej pajęczyny nie będzie?
odpowiedź
User
YKK
Czasy się zmieniają, ale sekretarz partii towarzysz Wolski nadal robi szopki w reżimówce.
odpowiedź
User
Marek
Czyli będą występować tylko politycy opozycji?
odpowiedź