SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Przegląd Sportowy” podrożał o 10-50 groszy

W styczniu br. cena egzemplarzowa „Przeglądu Sportowego” (Ringier Axel Springer Polska) wzrosła o 10 groszy w przypadku czterech wydań, a o 50 groszy w przypadku dwóch.

Ceny „Przeglądu Sportowego” w styczniu zostały podniesione następująco:
- z 3,90 do 4 zł w poniedziałki, czwartki, piątki i w przypadku wydań sobotnio-niedzielnych,
- z 3 do 3,50 zł we wtorki i środy.

Według danych Polskich Badań Czytelnictwa we wrześniu ub.r. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Przeglądu Sportowego” wynosiło 16 382 egz., po spadku rok do roku o 2,63 proc.

W styczniu nie podrożał natomiast inny dziennik wydawany przez Ringier Axel Springer Polska - „Fakt”. Swojej ceny nie podniósł też konkurencyjny tabloid „Super Express” (Grupa ZPR Media).

„Fakt” i „Super Express” to jedyne z głównych dzienników ogólnopolskich, które nie podrożały w ostatnich tygodniach. Od początku stycznia cena „Gazety Wyborczej” we wtorki, środy i czwartki dziennik wzrosła 3,99 do 4,99 zł, a w piątki - z 5,99 do 6,99 zł. Natomiast „Puls Biznesu” podrożał o 50 groszy do 8 zł.

Z początkiem grudnia 2021 roku wzrosły ceny egzemplarzowe dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet”. W październiku podwyższono ceny „Dziennika Gazety Prawnej”, a w połowie listopada podrożał „Tygodnik Powszechny”.

Wzrosły też ceny 13 dzienników regionalnych wydawanych przez Polska Press.

Ponadto podrożała część tygodników opinii (m.in. "Newsweek Polska", "Do Rzeczy", "Polityka", "Gość Niedzielny", "Tygodnik Solidarność") oraz innych magazynów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wydawcy podwyższający ceny tłumaczyli to przede wszystkim wzrostem kosztów druku i papieru. - Podwyżka ceny „Polityki” jest bezpośrednio powiązana z nienotowanym dotychczas na rynku wzrostem cen papieru, na którym drukujemy tygodnik. Na rynku europejskim ceny tego podstawowego surowca wykorzystywanego do produkcji tytułów prasowych wzrosły nawet o 40 proc. Rosnące ceny energii i materiałów wykorzystywanych przy produkcji oraz najwyższa w ostatnich dwóch dekadach inflacja przyczyniły się z kolei do podwyżki kosztów usługi druku o 10 proc. - wyjaśniła redakcja "Polityki".

Dołącz do dyskusji: „Przegląd Sportowy” podrożał o 10-50 groszy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Oszuści
To dlaczego pobieracie taką samą kwotę od wydań cyfrowych których drukować nie musicie a w tamtym roku był jeszcze niższy VAT na prasę cyfrową?
odpowiedź
User
Damian
Jakie to ma znaczenie? Gazety od dłuższego czasu to obciach medialny!
odpowiedź