SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przejęcie na żółtych stronach

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciałuznał, że EDSA może przejąć kontrolę nad spółką Ditel.Przedsiębiorcy zajmują się wydawaniem oraz sprzedażą reklam wkatalogach teleadresowych.

Szwedzka spółka EDSA jest częścią grupy kapitałowej EuropeanDirectories, zaliczanej do pięciu największych europejskichwydawców Yellow Pages (żółtych stron) - katalogów zawierającychdane teleadresowe przedsiębiorców - dostępnych także w Internecie ina płytach CD. W Polsce prowadzi działalność za pośrednictwemspółki Polskie Książki Telefoniczne. Ditel jest spółką działającąw tej samej branży.

Przejęcie kontroli polegać będzie na wykupieniu przez EDSA 100proc. akcji przejmowanej spółki od dotychczasowego właściciela -Telekomunikacji Polskiej.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzęduuznał, że koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczeniakonkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycjidominującej na rynku - informuje Małgorzata Cieloch, rzecznikprasowy UOKiK.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przejęcie na żółtych stronach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl