SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SOS Wioski Dziecięce i NASK z kampanią społeczną o cyberprzemocy wśród nastolatków

Pod hasłem „Przemoc w internecie zostawia niewidzialne rany” ruszyła wspólna kampania społeczna organizacji SOS Wioski Dziecięce i Państwowego Instytutu Badawczego NASK. Akcję przygotowały VMLY&R Poland. Wavemaker, Papaya Films, Badi Badi, Głośno, Screen Network.

Article

Prawie połowa polskich nastolatków doświadczyła agresji w internecie, a 39 proc. z nich nie powiedziało o tym nikomu. Dlaczego? Na to pytanie starają się odpowiedzieć eksperci SOS Wioski Dziecięce i NASK.

Rusza kampania „Niewidzialna przemoc”

Celem kampanii „Niewidzialna przemoc” jest podnoszenie świadomości rodziców na temat cyberzagrożeń, zmiana ich postaw oraz przekonanie ich, że właśnie teraz, kiedy właściwie każda z dziedzin naszego życia przeniosła się do internetu, muszą być bardzo blisko swoich dzieci. Sieć może być bowiem bardzo niebezpieczną przestrzenią, jeśli nie nauczymy młodych korzystać z niej mądrze i odpowiedzialnie.

- W naszej kampanii chcemy powiedzieć, że słowa w Internecie są jak niewidzialne naboje: nie powodują realnych siniaków, złamań czy okaleczeń, ale zostają po nich ślady w postaci lęków, samookaleczeń, depresji. Dla dzieci przykra wiadomość, skierowana do koleżanki z klasy, okraszona skrótem: XD to jedynie żart, często nie zdają sobie sprawy, że dla niektórych ich kolegów to może być głęboka rana. Dorośli widzą dopiero skutki agresji, ale nie zawsze łączą je z przemocą w Internecie, która często pozostaje niewidzialna i niesłyszalna - mówi Anna Choszcz-Sendrowska, przedstawicielka SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce.

Start kampanii zaplanowano na 18 stycznia. Tego dnia na wielkim, interaktywnym ekranie można było zobaczyć plakat kampanii przedstawiający dzieci z binarnymi, internetowymi ranami i siniakami, które internauci mogli zmniejszyć wchodząc na Jestemzsos.org lub oznaczając akcję w mediach społecznościowych. I tym samym dostrzec „Niewidzialną przemoc”. Zachęcali do tego na swoich profilach młodzi twórcy internetowi, tacy jak Maria Jeleniewska, Kinga Sawczuk, Kuba Norek czy Marlena Sojka.

Kampanię wspiera spot reklamowy. Ogólnopolska kampania prowadzona będzie w styczniu i lutym w telewizji, prasie i kanałach online.

Za przygotowanie koncepcji kreatywnej i strategii odpowiadała agencja VMLY&R Poland, a za produkcję Papaya Films, Badi Badi oraz Głośno. Spot wyreżyserował Antek Nykowski. Partnerem kampanii jest Screen Network, który odpowiada za komunikację DOOH. Działania w telewizji, prasie i online przeprowadzi dom mediowy Wavemaker. Monitoring internetu zostanie zrealizowany przez narzędzie Brand24.

Dołącz do dyskusji: SOS Wioski Dziecięce i NASK z kampanią społeczną o cyberprzemocy wśród nastolatków

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
żena
polskie kampanie społeczne... nuda. cały czas te same smutne twarze z siniakami albo zasłoniętymi ustami. ale tak to jest, jak latami awansują w firmach i agencjach tylko znajomi królika i dzieci komuchów, beztalencia
odpowiedź
User
słabe
Strategicznie - do kogo to jest? Do dzieciaków, żeby coś im pokazać? Dzieciaki nie wejdą na stronę, żeby zmniejszyć siniaki czy rany. Do dorosłych, żeby im pokazać, co się dzieje w sieci? Pokazane i co dalej - to nie oni są środowiskiem, w którym występuje problem i nadal nie będą wiedzieli, jak o tym pogadać. Wniosek - to jest do branży i dla nagród, niestety.
odpowiedź