SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Robocza IAB prezentuje przewodnik po influencer marketingu

Grupa Robocza Influencer Marketing, działająca przy IAB Polska, przygotowała pierwszy przewodnik po tym obszarze. Jest skierowany zarówno do marek, agencji, jak i samych influencerów.

Przewodnik po influencer marketingu IAB Polska zawiera takie zagadnienia jak: definicja influencera i influencer marketingu, wskazówki doboru influencerów w ramach współprac reklamowych, charakter współpracy i oznaczanie treści czy porady dotyczące przygotowywania briefów. Publikację można bezpłatnie pobrać ze strony IAB Polska.

IAB Polska radzi jak pracować z influencerami

W przewodniku znajdziemy m.in. wskazówkę: "Rekomendowane akcje z influencerami powinny odpowiadać pozostałym działaniom w kampanii klienta. Agencja nie powinna rekomendować twórców o wątpliwej opinii, niespełniających zasad brand safety czy też promujących zachowania, które mogą zagrażać życiu, zdrowiu bądź są sprzeczne z ogólnie przyjętymi normami społecznymi. Celem agencji powinno być pogodzenie interesów trzech stron: marki, influencera i jego społeczności – oraz ich ochrona".

Grupa robocza zajmująca się influencer marketingiem powstała przy IAB Polska w styczniu tego roku. Celem jej prac jest m.in. stworzenie słownika pojęć, standaryzacja świadczeń i sposobu pomiaru efektywności, segmentacja influencerów oraz kwestie prawne. Szefem grupy jest Marek Myślicki, strategic partnerships director w agencji GetHero.
 

 

Dołącz do dyskusji: Grupa Robocza IAB prezentuje przewodnik po influencer marketingu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl