SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przy PIIT powstał Komitet Elektronicznych Usług Mobilnych

Przedstawiciele firm zrzeszonych w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) powołali Komitet Elektronicznych Usług Mobilnych (KEUM), który ma zajmować się ochroną i rozwojem rynku elektronicznych usług mobilnych w Polsce.

Nowo powstały komitet ma brać udział w procesie konsultacji rozwiązań regulacyjnych dotyczących rynku usług mobilnych oraz w procesach szeroko pojętej edukacji społecznej w zakresie wykorzystywania nowoczesnych form usług i komunikacji mobilnej.

Do zadań KEUM będzie należało również popularyzowanie oraz wspieranie dobrych praktyk rynkowych w branży mobilnej, a także dbanie o wysoki poziom ochrony danych i prywatności użytkowników systemów i usług mobilnych. Ponadto komitet zamierza rozwijać współpracę ze środowiskiem operatorów telekomunikacyjnych oraz innych organizacji branżowych i instytucji zainteresowanych rozwojem usług mobilnych.

KEUM jest 12 komitetem działającym w ramach PIIT.

Dołącz do dyskusji: Przy PIIT powstał Komitet Elektronicznych Usług Mobilnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl