SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Przyjaciółka” liderem sprzedaży dwutygodników poradnikowych w I kwartale. Tylko „Naj” na plusie

Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dwutygodników poradnikowych dla kobiet w pierwszym kwartale br. była „Przyjaciółka”. Większość tytułów odnotowało spadki, a najwięcej straciła „Pani Domu”. Zyskał tylko „Naj” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Średnia sprzedaż ogółem „Przyjaciółki” (Edipresse Polska) w pierwszym kwartale 2017 roku wyniosła 201 095 egz. i w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku zmalała o 18,52 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Wiceliderem była „Tina” (Wydawnictwo Bauer), której średni wynik w analizowanym okresie zmniejszył się o 10,30 proc. do 187 330 egz.

Oczko niżej - po awansie z czwartego miejsca - uplasował się dwutygodnik „Naj” (Wydawnictwo Bauer). Średnia sprzedaż ogółem tego pisma wyniosła 117 892 egz., po wzroście o 2,89 proc. - jedynym w zestawieniu.

Na czwartą lokatę spadła z kolei „Pani Domu” (Edipresse Polska). W badanym okresie ten dwutygodnik sprzedawał się średnio w liczbie 74 016 egz., notując największą stratę w zestawieniu, wynoszącą 36 proc.

W marcu 2017 roku średnia sprzedaż ogółem lidera, czyli „Przyjaciółka”, wyniosła 192 156 egz., po spadku o 13,77 proc. Na drugiej pozycji znalazła się „Tina” (169 287 egz., w dół o 9,41 proc.), a podium uzupełnia „Naj” (103 837 egz., wzrost o 0,53 proc. - jedyny w zestawieniu).

Również i tutaj największy spadek, wynoszący 26,11 proc. do 73 290 egz., odnotowała „Pani Domu”.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Przyjaciółka” liderem sprzedaży dwutygodników poradnikowych w I kwartale. Tylko „Naj” na plusie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl