SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Przyjaciółka" w 2002 roku

Przyjaciółka niekwestionowanym liderem sprzedaży

Rok 2002 ugruntował pozycję Przyjaciółki jako niekwestionowanego lidera sprzedaży egzemplarzowej na rynku tygodników kobiecych. Średnia sprzedaż Przyjaciółki za okres I-IX 2002 wyniosła 630.569 egz.* Przyjaciółka, zdobywając pozycję nr 1 pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy, wyprzedzała w 2002 roku swojego najbliższego konkurenta o 180.000 egz.* w każdym tygodniu. W porównaniu z rokiem 2001 jest to wzrost o 16%**. Jako jedyny tygodnik kobiecy "Przyjaciółka" sprzedał aż 4 numery w nakładzie powyżej 1 miliona egzemplarzy każdy.

Wpływy Biura Reklamy Przyjaciółki w 2002 roku wyniosły 32,07 mln. To o ponad 6 mln więcej niż najbliższy konkurent. Ponad 1/3 (36%) firm reklamujących się w tygodnikach kobiecych wybrała właśnie Przyjaciółkę.

W 2002 roku Przyjaciółka wydała aż 10 wydań specjalnych oraz 2 albumy. Tygodnik wprowadził również na rynek kolejne wydawnictwo seryjne - "Przyjaciółka Poradnik".

Niewątpliwym sukcesem "Przyjaciółki" jest wprowadzenie najobszerniejszego działu zdrowia oraz działu kulinarnego wśród tygodników kobiecych. W 2002 po przeprowadzonych badaniach i analizach rubryki te zostały doskonale dopasowane do potrzeb czytelniczek i teraz stanowią podstawę profesjonalnych działów poradniczych pisma. Formuła rubryk została zmieniona. Do działu zdrowia została wprowadzona tzw. "Klinika Przyjaciółki" - bezpłatna poradnia telefoniczna pod numerem, której dyżurują lekarze specjaliści. Pismo stało się dzięki temu bardziej interaktywne, teraz czytelniczki mogą także za pośrednictwem infolinii uzyskać poradę specjalisty. Zmiany w piśmie są konsekwencją strategii Edipresse w stosunku do tytułu, polegającej na ciągłym ulepszaniu, dążeniu do doskonałości i gwarancji najwyższej jakości pod każdym względem. Ta strategia pozostanie niezmieniona w 2003 roku.

Rok 2003 Przyjaciółka rozpoczyna zmianą papieru na bardziej elegancki. Już za tydzień (30.01.2003) na rynku ukaże się 5/2003 numer "Przyjaciółki", po raz pierwszy wydrukowany na nowym powlekanym papierze LWC. Przyjaciółka jako pierwszy i jedyny tygodnik kobiecy sięgnęła po papier z wyższej półki zarezerwowany do tej pory dla eleganckich magazynów oraz tygodników opinii. Dzięki wprowadzeniu nowego papieru strony "Przyjaciółki" będą miały o 30% większy połysk, będą dużo bielsze i gładsze, a drukowane na łamach zdjęcia będą miały o blisko 50% wyższy kontrast.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Przyjaciółka" w 2002 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl