SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Przytul hejtera” - kampania społeczna przeciwko internetowemu hejtowi

Uświadomienie młodzieży szkodliwości zjawiska hejtu i mowy nienawiści w sieci oraz zaprezentowanie metod przeciwdziałania takim zjawiskom - to podstawowe cele akcji „Przytul hejtera”. Kampania obejmuje spot radiowy i telewizyjny, reklamę prasową oraz serię materiałów graficznych.

Article

Według badań z mową nienawiści w internecie styka się na co dzień 4 na 10 młodych ludzi, a zjawiska zmasowanych ataków w sieci, czyli cyberprzemocy doświadczył co piąty nastolatek.

Kampania przygotowana przez Fundację Dzieci Niczyje, przy wsparciu serwisu Facebook oraz pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej ma na celu walkę ze zjawiskiem internetowego hejtu i wskazanie młodzieży sposobów, w jaki można z tym zjawiskiem walczyć. Akcja kierowana jest zarówno do ofiar nienawiści w sieci, jak i samych hejterów.

- Jesteśmy zgodni co do oceny, że hejt to jednoznacznie negatywne zjawisko - podkreśliła podczas inauguracji kampanii w Pałacu Prezydenckim Anna Komorowska. - Naszym zadaniem jest pomóc tym, którzy doświadczają różnych form nienawiści. Musi rosnąć grono osób, których sprzeciw jest głośniejszy, niż nienawiść. Kampania „Przytul hejtera” to trafny pomysł. Jednoczmy się wokół tej idei.

Na potrzeby kampanii stworzono spot telewizyjny i radiowy, reklamę prasową, a także materiały graficzne, które można wykorzystać do walki ze zjawiskiem hejtu w sieci. Elementem akcji jest także piosenka „Przytul hejtera” wraz z teledyskiem.

- Kampania z jednej strony zniechęca do agresji w sieci, prezentując hejterów w humorystyczny sposób - jako osoby nie mające do zaproponowania światu nic, poza bezproduktywnym obrażaniem ludzi – podkreśla Łukasz Wojtasik z Fundacji dzieci Niczyje. - Z drugiej strony, apelujemy do ofiar hejtu, by nie brały do siebie nienawistnych ocen i komentarzy w sieci. Hasło „przytul hejtera” zachęca internautów do reagowania na hejt bez agresji i eskalacji przemocy, do próby nawiązania z hejterami dialogu, uświadomienia im szkodliwości takich zachowań i zainspirowania ich do pozytywnego korzystania z sieci.

Na potrzeby akcji uruchomiono stronę przytulhejtera.pl, przygotowano także scenariusze lekcji, podczas których młodzi ludzie mogą poznać metody przeciwdziałania hejtowi i mowie nienawiści.

Organizatorem akcji jest Fundacja Dzieci Niczyje, a partnerem firma Facebook. Honorowy patronat nad kampanią objęła małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.

Kampania jest częścią projektu „Internet bez nienawiści” realizowanego w ramach programu „Obywatele dla Demokracji” finansowanego z Funduszy EOG.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Przytul hejtera” - kampania społeczna przeciwko internetowemu hejtowi

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MYckiewicz
Kiedy ze Słownika Jezyka Polskiego zostało wykreślone słowo "NIENAWIŚĆ" lub "NIENAWISTNIK"???
odpowiedź
User
olddev
quat ereat demonstrandum
odpowiedź
User
zyguŚ
Przytul hejTERA albo przytul hejPOTEM :-) :-) ta polska jenzyka taka trudna bardzo jest.
odpowiedź