SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PTWP prowadzi kilkanaście rozmów na temat akwizycji

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości prowadzi kilkanaście rozmów na temat akwizycji w obszarze mediów i eventowym - poinformował prezes Wojciech Kuśpik podczas czwartkowej konferencji prasowej. Jako główny motor wzrostu przychodów prezes wskazał na segment online.

Wojciech Kuśpik, prezes PTWPWojciech Kuśpik, prezes PTWP

Grupa PTWP prowadzi działalność wydawniczą w zakresie specjalistycznych portali, organizuje konferencje i wydarzenia biznesowe oraz zarządza obiektami.

"W każdym z obszarów działalności mamy zestaw projektów związanych z rozwojem organicznym, z kreowaniem nowych produktów oraz nowych przychodów na bazie tego co dotychczas robimy. Szczególnie ostatni okres to jest rozwój online'owy - największy wzrost, największy wpływ na wyniki spółki właśnie miał w ostatnim roku segment online. W segment online szczególnie inwestujemy, szczególnie tam szukamy rozwiązań związanych z monetyzacją tego ruchu i użytkowników, których mamy" - powiedział prezes Wojciech Kuśpik.

"Mamy bardzo bogaty plan związany z akwizycjami. Jesteśmy teraz w kilkunastu projektach - wstępnych bądź zaawansowanych - związanych z akwizycjami. Jesteśmy w trakcie kilkunastu rozmów na temat akwizycji. Są ciekawe projekty w obszarze zarówno mediów, jak i eventowym. Zakładamy, że w najbliższych okresach rozmowy zamienią się w transakcję" - dodał.

Prezes wskazał, że grupa rozwija się też eventowo organizując nowe wydarzenia - grupa zarządza dwoma obiektami i szukamy też innych obiektów w zarządzanie.

"Ten rok jest naprawdę bardzo dobry, widzimy bardzo duże zainteresowanie i Spodkiem, i Międzynarodowym Centrum Kongresowego w Katowicach. W tym roku mamy rekordową ilość wydarzeń i koncertów. Jesteśmy zainteresowani udziałem w przetargach w innych rejonach kraju i takie propozycje dostajemy. Jesteśmy zainteresowani zwiększeniem liczby obiektów w puli zarządzania" - powiedział Kuśpik.

Jak informował wcześniej PTWP, grupa planuje dwukrotny wzrost przychodów.

"Pewnie każdy z obszarów będzie się dynamicznie rozwijał, ale sądzę, że w najbliższym okresie to mogą być wzrosty w segmencie online - tam widzimy szczególne możliwości rozwojowe. Dużo ponad połowę zysku z ubiegłego roku zrobił właśnie segment online. Obserwując ostatnie miesiące to te wzrosty są nadal kontynuowane. Zatem widzimy realne szanse, żeby w ciągu dwóch lat podwoić skalę działalności. To zależy od wielu czynników, bo w projektach akwizycyjnych rozmawiamy z zarówno z mniejszymi podmiotami, jak i z większymi - jeżeli udałoby się zrealizować akwizycję dwóch dużych podmiotów to one w zasadzie od razu podwoiłyby naszą skalę działalności" - powiedział prezes.

"Każdy projekt analizujemy indywidualnie, ale to co jest naszą unikalnością to jest to, że każdy z naszych projektów trafia do bardzo określonej grupy odbiorców. Specjalizacja i docieranie do konkretnych odbiorców myślę, że jest przyszłością internetu. Coraz częściej nasi partnerzy, klienci chcą docierać bardzo precyzyjnie i nasze serwisy dają to precyzyjne dotarcie. Przede wszystkim nasz rozwój będzie się opierał w tym segmencie" - dodał.

Prezes pytany czy zamierza wpuścić do obrotu posiadane akcje powiedział, że jego zdaniem na ten moment wycena spółki jest zdecydowanie za niska i nie odzwierciedla wartości firmy.

"To powoduje, że zarówno akcjonariusze, jak i ja, nie jesteśmy zainteresowani, żeby w tak niskiej cenie upłynniać akcje. Jednak zdaję sobie sprawę, że w przyszłości powinniśmy jakieś ruchy zrobić, żeby płynność na rynku była większa" - powiedział Wojciech Kuśpik.

"Jestem przekonany, że obecnie jesteśmy w jednym z lepszych momentów dla spółki, bo jesteśmy po dużej transformacji, jesteśmy dozbrojeni kadrowo, finansowo, jesteśmy dużo lepiej zorganizowani niż byliśmy parę lat temu. Teraz jest dobry moment do dużego skoku w przyszłość" - dodał. 

Grupa PTWP u 2023 roku miała 87,6 mln zł przychodów netto (wzrost o 2 proc. rdr.). EBITDA wyniosła 7,3 mln zł, a zysk netto 5,5 mln zł. W 2022 roku było to odpowiednio: 12,7 mln zł i 9,4 mln zł.

W ubiegłym roku spółka wypłaciła 5,66 zł dywidendy na akcję.

  • Więcej informacji:
  • PTWP

Dołącz do dyskusji: PTWP prowadzi kilkanaście rozmów na temat akwizycji

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
U
Dużo gadania żadnych konkretów i masa miernych gwiazd internetu
Historia podobna do innych i skoczy siej jak zawsze
Pan prezes nie ma pojęcia jak działa internet i to go zaskoczy
Powodzenia !
odpowiedź
User
Sami się zaorali
W sumie wzystko się zgadza. Ostatnio samych akwizytorów zamiast dziennikarzy pozbierali. Były szef "Krzysztofa Suwarta" dołączył do jego żony, bo sam autor słynnych laurek od dawna w dziale biz. innego, równie "obiektywnego" tytułu.
odpowiedź
User
Don
Średniawa była ta "konferencja". Powtarzanie tego samego co mówi od lat, a konkretów brak. Padły tylko raz fajne słowa idealnie oddające sytuację: jakoś nam wychodzi. Właśnie jakoś... Świetni ludzie odeszli lub odchodzą, dołączają z małymi wyjątkami przeciętniacy, masa projektów leży i kwiczy, atmosfera wg ludzi z wewnątrz coraz słabsza. Innowacji brak, za to chyba kompleksów masa, skoro mając setkę osób w redakcjach muszą robić łapankę w topowych mediach, zamiast stawiać na sprawdzonych ludzi, którzy budowali firmę przez lata.
odpowiedź