SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PTWP likwiduje spółkę Publikator. Znika pięć magazynów wnętrzarskich, pracę traci 14 osób

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości (PTWP) zaczęło likwidację jednej ze swoich spółek zależnych Publikator. Pracę stracić ma 14 osób, zamknięte zostaną trzy z pięciu wydawanych przez tę spółkę portali i wszystkie magazyny drukowane. - Plany pokrzyżowała nam pandemia, ale pozostałe nasz spółki nie są zagrożone - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Wojciech Kuśpik, prezes PTWP.

Wojciech Kuśpik, prezes PTWP (fot. materiały prasowe)Article

Publikator wydawał dotychczas pięć magazynów wnętrzarskich: „Dobrze Mieszkaj”, „Świat Łazienek i Kuchni”, „Najlepsze Domy”, „Meble Plus i „Łazienka”. Tyle samo też portali (DobrzeMieszkaj.pl, MamKuchnie.pl, Meble.com.pl, Lazienka.pl, Archiconnect.pl). W 2013 roku spółkę Publikator kupiło Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. - Spółka jest rentowna, ma ok. 5 mln zł rocznych przychodów i zatrudnia prawie 50 osób - mówił wówczas prezes Wojciech Kuśpik.

Pod koniec kwietnia PTWP zaczęło proces likwidacji Publikatora. - Plany pokrzyżowała nam pandemia. Dwa ostatnie lata były dość ciężkie. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy restrukturyzację - poszliśmy bardziej w działalność eventową. Zmiany miały dać efekt w tym roku. Nie mogliśmy przewidzieć, że koronawirus zupełnie zamrozi ten rynek. W związku z tym nastąpiło niemal zupełne zatrzymanie działalności spółki i stwierdziliśmy, że nie możemy już dłużej finansować Publikatora - opisuje Wojciech Kuśpik.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, PTWP zamierza zamknąć wszystkie magazyny drukowane i trzy z pięciu serwisów internetowych Publikatora. W dalszym ciągu wydawać będzie serwisy wnętrzarskie DobrzeMieszkaaj.pl i Archiconnect.pl.

W związku z tym pracę straci 14 osób, zaś osiem pozostanie w wydawnictwie i będzie zajmowało się redagowaniem portali. W tej chwili trwają prace nad drukiem ostatnich numerów tytułów prasowych. W komunikacie giełdowym z 27 kwietnia spółka poinformowała o otwarciu procesu likwidacji spółki Publikator. Jej likwidatorem został dotychczasowy prezes Tomasz Szurawski.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Wojciech Kuśpik przekonuje, że kondycja PTWP (wyłączywszy likwidowaną firmę) jest dobra i żadnej z jej pozostałych spółek nie zagraża likwidacja. - Przynajmniej na razie, jednak obecny kryzys jest bezprecedensowy, także nikt nie potrafi powiedzieć co będzie za dwa-trzy miesiące - podsumowuje nasz rozmówca.

Spółka PTWP działa na rynku od 1995 roku. Wydaje miesięcznik gospodarczy „Nowy Przemysł”, miesięczniki „Farmer”, Rynek Zdrowia” i czasopismo „Rynek Spożywczy”. Ma też 100 proc. udziałów w spółce PTWP-Online, wydającej m.in. portale WNP.PL, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, PropertyNews.pl, PortalSamorzadowy.pl, farmer.pl, gieldarolna.pl. Ponadto jest właścicielem spółki PTWP Event Center, organizującej venty i wydarzenia o rozmaitym charakterze (gospodarcze, naukowe, kulturalne, polityczne i sportowe).

W ub.r. grupa kapitałowa PTWP zanotowała 65,96 mln zł przychodów sprzedażowych, 5,11 mln zł zysku EBITDA i 2,54 mln zł zysku netto, wobec 73,47 mln wpływów, 9,98 mln zł zysku EBITDA i 5,85 mln zł zysku rok wcześniej. Do Wojciecha Kuśpika należą akcje stanowiące 62,45 proc. kapitału spółki.

W czwartek na koniec sesji giełdowej kurs PTWP wynosił 15,90 zł, co daje kapitalizację w wysokości 23,4 mln zł.

Dołącz do dyskusji: PTWP likwiduje spółkę Publikator. Znika pięć magazynów wnętrzarskich, pracę traci 14 osób

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ariadna
A nie można wydawać jednego, ale dobrego, zamiast pięciu przeciętnych?
odpowiedź
User
@Ariadna
A nie można wydawać jednego, ale dobrego, zamiast pięciu przeciętnych?
Ale tu chodzi o stare myślenie. Im więcej czegoś tam się wydaje tym więcej reklam. Ale to już było i se newrati :)
odpowiedź
User
Sylwia
A nie można wydawać jednego, ale dobrego, zamiast pięciu przeciętnych?

Przykładowo po co ktoś chcący czytać o remontach domów, ma czytać o wystroju kibla? Jest podział na tematyki magazynów. Jasne?
odpowiedź