SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PTWP ma wypłacić najwyższą dywidendę od lat

Zarząd Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości (PTWP), wydającego branżowe magazyny drukowane i serwisy internetowe, proponuje, żeby spółka z zeszłorocznego zysku wypłaciła 7 mln zł dywidendy, po 5,66 zł na akcję.

Wojciech Kuśpik, prezes PTWP (fot. materiały prasowe) Article

Zgodnie z propozycją zarządu dzień dywidendy ustalono na 10 lipca, a jej wypłatę na 18 lipca. W dywidendzie nie będą uczestniczyć akcje własne PTWP.

Decyzja dotycząca dywidendy musi zostać zaopiniowana przez radę nadzorczą i zaakceptowana przez walne zgromadzenie spółki. Jej większościowym akcjonariuszem jest prezes Wojciech Kuśpik, ma 70,62 proc. walorów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. grupa PTWP osiągnęła wzrost przychodów z 55,11 do 86,12 mln zł i zysku netto z 8,1 do 10,85 mln zł.

Zapowiedziana przez spółkę dywidenda jest najwyższa od lat. W ub.r. firma przekazała inwestorom 2,99 mln zł (z czego 1,9 mln zł z kapitału zapasowego), czyli po 2,54 zł na akcję, w 2019 roku 1,13 mln zł (po 77 groszy na akcję), a rok wcześniej 1,04 mln zł (71 groszy na akcję).

- 2022 rok uważamy za bardzo udany. Pomimo, że naznaczony był skutkami pandemii, wojny w Ukrainie, a w konsekwencji zmianami geopolitycznymi i gospodarczymi, dostosowaliśmy organizację do niestabilnych warunków biznesowych i społecznych. To w konsekwencji pozwoliło uzyskać rekordowo dobre wyniki i jest dobrą przesłanką na przyszłość- skomentował Wojciech Kuśpik w komunikacie prasowym.

W środę na koniec sesji za akcję PTWP płacono 57,50 zł, co daje kapitalizację w wysokości 71,2 mln zł. Przy takim kursie stopa proponowanej dywidendy to 9,8 proc. Od początku stycznia br. akcje spółki zdrożały o 26 proc., a przez minione 12 miesięcy - o 45 proc.

W pierwszym kwartale br. przychody grupy PTWP poszły w górę rok do roku z 13,98 do 19,74 mln zł, a jej strata netto zmalała z 912 do 173 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: PTWP ma wypłacić najwyższą dywidendę od lat

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dwa
Czyli Kuspik wyplaci sobie
0 4
odpowiedź