SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy szef newsroomu w Grupie PTWP. Przeszedł z Natemat.pl

Piotr Rodzik, dotąd związany z Grupą Natemat, został szefem newsroomu redakcji biznesowo-samorządowych Grupy PTWP. Jednocześnie firma rozpoczyna poszukiwanie szefa serwisów WNP.PL, portalsamorzadowy.pl i pulshr.pl. Dotąd kierujący nimi Rafał Kerger odchodzi ze spółki. 

Piotr Rodzik, fot. materiały prasowePiotr Rodzik, fot. materiały prasowe

Piotr Rodzik od początku kwietnia kierować będzie pracami newsroomu obsługującego trzy portale grupy: WNP.PL, portalsamorzadowy.pl i pulshr.pl. Wcześniej przez ponad siedem lat był związany z Grupą Natemat.pl, w której pełnił funkcje m.in. sekretarza redakcji, zastępcy dyrektora operacyjnego i zastępcy szefa newsroomu.

–  Z Piotrem łączy nas podobne podejście do świata medialnego, które zakłada, że jako menedżerowie mediów musimy cały czas być w ruchu, nieustannie adaptować się do wyzwań i potrzeb niezwykle szybko zmieniającej się rzeczywistości. Ta zwinność i dynamika musi też charakteryzować produkty, za które odpowiadamy. Dodając do tego ogromny entuzjazm, dbałość o jakość tworzonych treści, jak i etykę pracy Piotra, jestem przekonany, że w stosunkowo krótkim czasie zauważymy efekty jego działalności – mówi Piotr Mieśnik, dyrektor wydawniczy Grupy PTWP.

– Praca w Grupie PTWP zapowiada się jako duże, ale i satysfakcjonujące wyzwanie, nie tylko na płaszczyźnie mediowej, ale też eventowej. Wyznaczyliśmy sobie ambitne plany i zamierzamy je zrealizować, tak aby nasze portale umacniały pozycję liderów w swoich segmentach, a także stale wyznaczały w nich kierunki i trendy – zapowiada Piotr Rodzik.

Czytaj także: Piotr Mieśnik dyrektorem wydawniczym Grupy PTWP

Grupa PTWP szuka redaktora naczelnego serwisów

Utworzenie i obsadzenie stanowiska szefa newsroomu trzech portali to nie koniec zmian związanych z tymi tytułami. Grupa zapowiada rozpoczęcie otwartej rekrutacji na redaktora naczelnego lub redaktorkę naczelną serwisów WNP.PL, portalsamorzadowy.pl i pulshr.pl.

– Do współpracy chcemy zaprosić osobę łączącą kompetencje dziennikarskie i menedżerskie, ze znajomością świata ekonomii i gospodarki, kontaktami w świecie biznesu i polityki. Czy to ambitne wymagania? Tak, i właśnie na takich ludzi stawiamy w naszej firmie – przekonuje Piotr Mieśnik.

Kierujący dotychczas trzema portalami (WNP, portalsamorzadowy.pl i pulshr.pl) Rafał Kerger odchodzi z Grupy PTWP. 

W całym ub.r. Grupa PTWP przy niewielkim wzroście wpływów (z 85,86 do 87,6 mln zł) zanotowała spadek zysku EBITDA z 12,68 do 7,3 mln zł i zysku netto z 9,38 do 5,46 mln zł. - Jednak należy wziąć pod uwagę, że na wysoki wynik w 2022 r., z jakim teraz porównujemy wynik z roku 2023, wpłynęły przede wszystkim zdarzenia jednorazowe, takie jak organizacja Światowego Forum Miejskiego (WUF11) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach oraz dotacja przyznana w ramach programu Tarcza Finansowa 2.0 PFR - zaznaczono w sprawozdaniu. Firma podkreśliła, że bez uwzględnienia wpływu tych wydarzeń jej wyniki finansowe w ub.r. były wyższe niż rok wcześniej.

Czytaj także: Agnieszka Romaszewska pozwała TVP. Zbiera też pieniądze na prawników

Dołącz do dyskusji: Nowy szef newsroomu w Grupie PTWP. Przeszedł z Natemat.pl

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Arek
Ani grzeje ani ziębi, choć dziwna tam od kilku lat praktyka, żeby w miejsce ludzi budujących tę firmę ściągać następców z tabloidów i mediów, których przewagą jest tylko bardziej rozpoznawalna marka. Kompleksy jakieś chyba...
odpowiedź
User
Dzieje się
No coraz ciekawiej tam: były naczelny całej WP, była szefowa Abc zdrowie, mocny transfer z Natemat, a chodzą słuchy że to jeszcze nie koniec.

Rośnie ciekawy gracz
odpowiedź
User
Loli
Mieśnik mówiący o tym, że jest menago mediów? Piotruś- daj Ty spokój. Od mówienia nikt nie został menago, nawet po szkołach i kursach. A już zwłaszcza, kiedy najbardziej pomogło mu szczęście
odpowiedź