SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Public relations: więcej e-PR i social mediów, mniej media relations i reklamy

Agencje public relations z całego świata przewidują w najbliższych latach rozwój usług e-PR i działań w social mediach – wynika z badania Worldcom PR Group. Natomiast media relations – stanowiące obecnie główne źródło dochodów w branży – mają tracić na znaczeniu.

Public relations: więcej e-PR i social mediów, mniej media relations i reklamy

Badanie przeprowadzone przez Worldcom PR Group pokazują, że Agencje public relations najwięcej zarabiają obecnie na usługach z zakresu relacji inwestorskich (nawet do 100 proc. przychodów), media relations (do 95 proc.) i komunikacji wewnętrznej (do 80 proc.). Działania e-PR stanowią nadal tylko od 10 proc. do 30 proc. wszystkich wpływów, przy czym pozycjonowanie stron generuje średnio 10 proc. przychodów, badania – 18 proc., a usługi w social mediach – 30 proc..

Mimo to ponad połowa agencji uważa, że powinny rozszerzać swoje oferty właśnie o działania w internecie. W tej grupie firm 93 proc. chce rozwijać swoje kompetencje w mediach społecznościowych, 73 proc. – w usługach interaktywnych i wdrażaniu stron www, a 61 proc. – w pozycjonowaniu serwisów internetowych. 48 proc. agencji wskazuje również, że większe udziały w rynku będą mieć zarządzanie i usługi badawcze.

Z drugiej strony 20 proc. firm z branży PR przewiduje w ciągu najbliższych trzech lat ograniczenie działań reklamowych, a 19 proc. – usług media relations. Co dziewiąta agencja prognozuje, że zmniejszy się znaczenie marketingu bezpośredniego.

Badanie trendów w public relations zostało zrealizowane przez organizację Worldcom PR Group wśród 74 należących do niej agencji PR z całego świata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Public relations: więcej e-PR i social mediów, mniej media relations i reklamy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl