SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiana na czele Publicis Groupe. Maurice Lévy przechodzi na emeryturę

Publicis Groupe, holding do którego należą takie agencje, jak m.in. Leo Burnett, Starcom, Zenith zmienić strukturę zarządzania poprzez połączenie zarządu i rady nadzorczej w jeden zarząd. Arthur Sadoun, który jest obecnie dyrektorem generalnym i prezesem zarządu, obejmie te same role w nowym, jednolitym zarządzie Publicis Groupe.

Arthur Sadoun, Maurice LevyArthur Sadoun, Maurice Levy

Maurice Lévy, doświadczony przewodniczący rady nadzorczej firmy, obejmie honorową rolę emerytowanego przewodniczącego, „aby grupa mogła w dalszym ciągu korzystać z jego wiedzy, doświadczenia i przywództwa” – podała spółka.

Wiadomo, że nie będzie on dyrektorem nowego zarządu, choć będzie pełnił funkcję doradcy i brał udział w posiedzeniach zarządu. Według firmy Lévy będzie także „przewodniczyć grupie członków zarządu i kadry kierowniczej, ze szczególnym naciskiem na innowacje i przewidywanie”.

Jak podaje Campaignlive, spółka chciała jasno zaznaczyć, że Lévy będzie nadal blisko współpracować z Sadounem. 

„Zmiany te pozwolą na kontynuację partnerstwa utworzonego przez Lévy'ego i Sadouna, dzięki któremu w ciągu ostatnich siedmiu lat Publicis stał się pierwszym w branży pod względem kapitalizacji rynkowej” – stwierdzono w wydanym komunikacie. 

Publicis Groupe zaproponowała zmiany we władzach firmy akcjonariuszom, którzy będą głosować nad nimi na dorocznym walnym zgromadzeniu 29 maja. Arthur Sadoun stoi na czele zarządu Publicis Groupe od 2017 roku, kiedy to zastąpił Lévy’ego, który był dyrektorem generalnym firmy przez 30 lat.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wiele europejskich spółek notowanych na giełdzie posiada dwa zarządy – z radą nadzorczą odpowiedzialną przed akcjonariuszami i zarządem, który kieruje bieżącą działalnością – ale w przypadku spółek w Wielkiej Brytanii i USA częściej zdarza się, że mają jeden lub jednolity zarząd.

„W ciągu ostatnich lat firma Publicis przeżywała okres ciągłej dynamiki dzięki unikalnemu modelowi dostosowanemu do potrzeb niektórych wiodących firm na świecie, niezrównanym możliwościom i bogatej bazie talentów” – wskazuje firma. - „Aby jeszcze bardziej wesprzeć tę dynamikę i stojące za nią zespoły kierownicze, a także w oczekiwaniu na koniec swojej [obecnej] kadencji w 2025 r., przewodniczący rady nadzorczej Maurice Lévy złożył władzom Publicis Groupe propozycję zmiany statutu spółki zarządzanie. Ta zmiana oznaczałaby przejście firmy z korporacji o podwójnej strukturze z radą nadzorczą i zarządem (Directoire) na rzecz przyjęcia bardziej powszechnego modelu korporacji o pojedynczej strukturze z zarządem.”

Oprócz zaproponowanej przez Sadouna nominacji na przewodniczącego i dyrektora generalnego nowego zarządu, firma mianuje także „dyrektora głównego” w ramach działań mających na celu zapewnienie „dobrze wyważonego modelu zarządzania”. Niektóre inne duże grupy agencji, takie jak WPP, Interpublic i Dentsu, rozdzielają role prezesa i dyrektora generalnego.

W zeszłym miesiącu cena akcji Publicis  po raz pierwszy przekroczyła barierę 100 euro, podnosząc wycenę powyżej 25 miliardów euro. 

Dołącz do dyskusji: Zmiana na czele Publicis Groupe. Maurice Lévy przechodzi na emeryturę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl