SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pudelek.pl przeprosił Edytę i Cezarego Pazurów

Serwis Pudelek.pl w sobotę na stronie głównej zamieścił przeprosiny zarządu o2.pl, właściciela portalu, skierowane do Edyty i Cezarego Pazurów. To efekt przegranego przez o2.pl procesu o ochronę dóbr osobistych, który wytoczył spółce aktor.

Prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego z kwietnia br. zobowiązał portal do zamieszczenia przeprosin w wyskakującym oknie typu pop-up na stronie głównej serwisu w formacie 400x400 pikseli przez okres 72 godzin. Zarząd o2.pl w opublikowanym tekście przeprosił za publikacje nieprawdziwych informacji oraz krzywdzących i obraźliwych artykułów, które naruszały dobra osobiste Edyty i Cezarego Pazurów.

- Czuję satysfakcję, iż nareszcie, po tylu latach walki w sądzie, zakończyła się ona dla mnie i mojej żony powodzeniem. Przeprosiny i wygrany proces potwierdzają, że portale plotkarskie nie są bezkarne w obrażaniu, publikowaniu nieprawdziwych i kłamliwych informacji i notorycznym naruszaniu dóbr osobistych artystów - mówi Cezary Pazura.

- Nie kryję zdziwienia co do formy publikacji przeprosin - są one mało widoczne, zamieszczone na samym dole witryny i opublikowane bardzo jasną czcionką w przeciwieństwie do wielu obrażających mnie i moich najbliższych artykułów, które Pudelek bez skrupułów publikował na łamach portalu. Taka forma przeprosin nie może być uznana za zgodną z wyrokiem sądu - dodaje aktor.

Przedmiotem sporu było 17 publikacji na Pudelku dotyczących Pazury i jego związku z Edytą Zając, w których znalazły się m.in. zdjęcia domu aktora i informacje o jego stanie zdrowia. Prawomocny wyrok poza nakazem publikacji przeprosin nakazał Pudelkowi usunięcie tych artykułów oraz zapłatę zadośćuczynienia w kwocie 50 tys. zł, a także pokrycie kosztów procesu (więcej na te temat).

Proces trwał od września 2008 roku, w pierwszej instancji wygrał Pazura, w drugiej Pudelek, wyrok prawomocny wydał Sąd Apelacyjny po skardze kasacyjnej aktora do Sądu Najwyższego.

Dołącz do dyskusji: Pudelek.pl przeprosił Edytę i Cezarego Pazurów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl