SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pudelek przeprasza Rafała Ziemkiewicza za wulgarną nazwę pliku z jego zdjęciem

Serwis Pudelek.pl przeprosił za zamieszczenie na związanej z nim stronie Pudelekx.pl (obie witryny należą do Wirtualnej Polski) fotografii publicysty „Do Rzeczy” Rafała Ziemkiewicza, w której nazwie było wulgarne określenie. - Dopełnimy wszelkich starań, by taka sytuacja się nie powtórzyła. W stosunku do redaktora, który popełnił błąd, zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje - poinformował zespół Pudelka.

Rafał Ziemkiewicz, fot. Telewizja Republika Article

Zdjęcie, którego nazwę stanowiło wulgarne określenie, umieszczono na Pudelekx.pl we wpisie pokazującym twitterowym wpis Rafała Ziemkiewicza krytykujący zmianę przepisów w Szwecji dotyczących gwałtów i przemocy seksualnej.

Fotografia, na której Ziemkiewicz jest z Magdaleną Ogórek (razem prowadzili we wtorek „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra” w TVP Info), pochodzi z twitterowego profilu Ogórek.

Redaktor Pudelekx.pl w nazwie pliku ze zdjęciem zamieścił wulgarne określenie. Można było przekonać się o tym, klikając na zdjęciu w opcję „zapisz obraz jako”.

Rafał Ziemkiewicz w środę w południe zwrócił na to uwagę na Twitterze. - Zapraszam na krótką wizytę w szambie spółki wirtualna polska z.oo. Oto jak edytor pudla nazwał plik ze zdjęciem moim i @ogorekmagda - i jakie komentarze pod nim umieścił - skomentował.

Kilka godzin na Pudelek.pl pojawiły się przeprosiny skierowane do Ziemkiewicza i innych użytkowników.

- Pudelek informuje, że serwis pudelekx.pl, który stanowi forum dla użytkowników Pudelka, przez błąd redaktora zamieścił w serwisie plik opisany na prywatnym komputerze w niecenzuralny sposób. Pragniemy zaznaczyć, że nie jest to standard w naszej firmie i nie posiadamy w repozytoriach serwisu w ten sposób zapisanych plików, a nazwa - która pojawiła się w wyniku błędu redaktora - została zmieniona. Ponadto chcemy podkreślić, że jednorazowa sytuacja, która jest wynikiem ludzkiego błędu, nie jest zgodna z zasadami firmy - czytamy w komunikacie.

- Pudelek przeprasza zarówno pana Rafała Ziemkiewicza, którego dotyczyła rzeczona publikacja, a także wszystkich, którzy poczuli się urażeni. Dopełnimy wszelkich starań, by taka sytuacja się nie powtórzyła. W stosunku do redaktora, który popełnił błąd, zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje - stwierdzono.

W czerwcu br. sąd pierwszej instancji nakazał wydawcy Pudelek.pl przeproszenie Rafała Ziemkiewicza i zapłacenie mu 10 tys. zł zadośćuczynienia za artykuł komentujący jego wpis twitterowy na temat samotnych kobiet.

Według badania Gemius/PBI w październiku br. Pudelekx.pl zanotował 783 tys. realnych użytkowników i 4,76 mln odsłon. Natomiast Pudelek.pl w lipcu br. miał 3,7 mln realnych użytkowników i 169,2 mln odsłon.

Dołącz do dyskusji: Pudelek przeprasza Rafała Ziemkiewicza za wulgarną nazwę pliku z jego zdjęciem

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zoo
hahhahahhah jaki portal taki poziom, dlaczego oni go tak nie lubia????
27 22
odpowiedź
User
Q
Ale dno. WP to już poziom szamba.
33 22
odpowiedź
User
Ch
WP zajmuje się tylko szczuciem i napuszczaniem trolli.
22 20
odpowiedź