SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PGE uruchomi do 300 punktów ładowania samochodów elektrycznych przy salonach Volkswagena

PGE Nowa Energia, spółka zależna Grupy PGE, zawarła umowę z Volkswagen Group Polska oraz Stowarzyszeniem Dealerów marek Volkswagen, Audi, Skoda i Seat dotyczącą uruchomienia w ciągu dwóch lat do 300 punktów ładowania samochodów elektrycznych przy salonach Volkswagena.

Przedstawiciele PGE i Volkswagen Group Polska podczas podpisywania umowy dot. punktów ładowaniaArticle

Wszystkie ładowarki zainstalowane przez PGE Nowa Energia będą zasilane energią ze źródeł odnawialnych. Stacje ładowania będą dostępne dla kierowców samochodów elektrycznych wszystkich marek, zostaną także zintegrowane z aplikacjami marek, które należą do Grupy Volkswagen, np. WeCharge Volkswagena i Audi e-tron Charging Services.

Stacje ładowania przy salonach Volkswagena przy ruchliwych drogach

PGE podkreśla, że dzięki lokalizacji salonów Volkswagena stacje ładowania powstaną w bardzo korzystnych punktach: przy trasach wylotowych z dużych i średnich miast oraz w pobliżu dróg krajowych.

PGE Nowa Energia zainstaluje stacji typu multistandard, DC/AC (moc, odpowiednio, 50 kW/22 kW), ze złączem DC minimum 1xCCS2 i złączem AC 1xType2 oraz, opcjonalnie, dodatkowymi złączami.

Obecnie przy salonach dealerskich Grupy Volkswagen w Polsce dostępnych jest 70 stacji ładowania aut elektrycznych. Natomiast PGE Nowa Energia ma obecnie 66 punktów ładowania w całej Polsce, z których korzysta około 1,5 tys. użytkowników miesięcznie. Zgodnie z planami rozwojowymi, w 2020 roku liczba punktów ładowania ma zostać potrojona.

- Zawarte porozumienie to nowy rozdział w rozwoju elektromobilności - podkreśla Kazimierz Więcek, prezes PGE Nowa Energia. - Połączone działania PGE Nowa Energia - spółki zapewniającej dynamiczny rozwój infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych oraz naszych partnerów z branży motoryzacyjnej, to kolejny impuls w celu zapewnienia postępu technologicznego w obszarze elektromobilności, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi środowiskowej - dodaje.

- Grupa PGE jest pierwszym w Polsce operatorem, którego stacje ładowania samochodów elektrycznych są w 100 proc. zasilane energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Rozwijana sieć stacji ładowania w ramach współpracy z Volkswagen Group Polska i Stowarzyszeniem Dealerów marek Volkswagen, Audi, Skoda i Seat to nasz kolejny krok w kierunku ograniczania niskiej emisji - komentuje Paweł Śliwa, wiceprezes ds. innowacji PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

- Koncern Volkswagen zdecydowanie inwestuje w elektromobilność. Jesteśmy przekonani, że przyszłość należy do samochodów elektrycznych. Nie tylko ze względu na środowisko i zmiany klimatyczne, ale także dlatego, że samochody elektryczne są po prostu lepsze. Już dziś w ofercie w Polsce mamy auta elektryczne w niemal wszystkich segmentach rynku. W tym roku ich gama zostanie podwojona. Wraz z rosnącą liczbą samochodów elektrycznych na drogach, w parze musi iść dynamiczny rozwój infrastruktury - mówi Wolf Stefan Specht, prezes Volkswagen Group Polska.

PGE Nowa Energia kontroluje 4Mobility

W ub.r. PGE Nowa Energia objęła 51,47 proc. akcji firmy 4Mobility oferujące wynajem aut na minuty w Warszawie (we flocie firmy są tu samochody marek BMW, MINI i Hyundai), Poznaniu (Audi) oraz Trójmieście (też Audi).

4Mobility oferuje też kilka modeli samochodów elektrycznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PGE uruchomi do 300 punktów ładowania samochodów elektrycznych przy salonach Volkswagena

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl