SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Pytanie na śniadanie” od listopada z wydaniem w niedzielę. „Transmisja także w internecie”

Z okazji 15-lecia Dwójkowego programu „Pytanie na śniadanie” prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział, że jeszcze w tym roku poranne pasmo zyska niedzielną emisję. Prawdopodobnie nastąpi to pod koniec listopada, a już teraz program ma być transmitowany w internecie.

Article

Uroczyste 15. urodziny redakcja „Pytania na śniadanie” świętowała w zeszłą sobotę. Jubileuszowy odcinek prowadziły wszystkie aktualne pary prowadzących, czyli Marzena Rogalska i Tomasz Kammel, Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny, Joanna Racewicz i Łukasz Nowicki oraz Monika Zamachowska i Michał Olszański.

- Nadal tworzymy „Pytanie na śniadanie” z pasją, cieszymy się, że codziennie możemy od nowa tworzyć magazyn, który jest najlepszym magazynem w Polsce. Tutaj widzowie spodziewają się od nas cały czas informacji o sobie, porad i historii, które ich wzruszają i poruszają - wyjaśnia Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, szefowa „Pytania na śniadanie”, która kierownikiem redakcji programu jest od lutego br.

Wśród gości w studiu pojawili się m.in. dawni prowadzący „PnŚ” (Odeta Moro, Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Anna Popek), którzy opowiadali o swoich wspomnieniach i wpadkach z pracy przy programie, gwiazdy seriali TVP, a także współpracujący z programem kucharze. Rozmowy z gośćmi przeplatane były archiwalnymi materiałami, a na muzycznej scenie w budynku B w siedzibie Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17 zaśpiewali Dawid Kwiatkowski i Sarsa Markiewicz. Nie zabrakło też widzów i fanów „Pytania na śniadanie”.

- Sukces „Pytania na śniadanie” polega przede wszystkim na tym, że nie jest przegadany. Te rozmowy są szybkie, ciekawe. Na sukces tego programu składają się prowadzący i goście, którzy dzielą się z widzami swoją wiedzą w sposób przystępny - podkreśla Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

Kurski zapowiada, że nadawca publiczny oraz redakcja „PnŚ” pracuje nad niedzielnym wydaniem porannego pasma Dwójki. Obecnie TVP2 w niedzielne poranki emituje powtórki seriali.

- Jest naszą ambicją, żeby jeszcze w tym roku, a nawet na koniec jesieni była dodatkowa niedzielna emisja „Pytania na śniadanie” - deklaruje prezes TVP. Może to nastąpić pod koniec listopada.

Prędzej, bo jeszcze w tym miesiącu, ma wystartować równoległa transmisja codziennych wydań „PnŚ” w internecie. - Budujemy też online'owy serwis lifestylowy wokół „Pytania na śniadanie” - opisuje Maciej Stanecki, wiceprezes TVP.

„Pytanie na śniadanie” wystartowało 2 września 2002 roku. Od sierpnia ub.r. do lutego br. programem kierowała Aleksandra Zawłocka, która pełniła obowiązki kierownika redakcji - przejęła je od Bernadetty Bieszczanin, która była jednym z pomysłodawców „Pytania na śniadanie”. Bieszczanin tworzyła ten program od podstaw i kierowała pracami redakcji przez pierwsze siedem lat jego emisji. Potem była m.in. szefową redakcji rozrywki Dwójki oraz kierownikiem redakcji oprawy i promocji tego kanału. Szefową „Pytania na śniadanie” została ponownie w lutym 2015 roku. W przeszłości kierownikiem redakcji „PnŚ” były m.in. Alicja Resich-Modlińska i Agnieszka Rosłoniak-Jeżowska.

W okresie od 1 marca do 8 maja 2017 roku średnia oglądalność magazynu „Pytanie na śniadanie” wyniosła 378 tys. osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Pytanie na śniadanie” od listopada z wydaniem w niedzielę. „Transmisja także w internecie”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
Czyli tak jak w TVN.. kopiuje pan, panie Kurski z tvn-u...czyż nie prawda?
19 19
odpowiedź
User
seba
Z tym kopiowaniem to sie zastanow ... Pierwsza byla Kawa czy Herbata w TVP1.
24 15
odpowiedź
User
widz
..dodam, że DZIEŃ DOBRY TVN ma dużo większą oglądalność niż Pytanie na śniadanie. A cały wzór Pytanie zerżnęło z DD TVN bo nawet tvn oskarżył kiedyś Pytanie za kopiowanie całego programu.
18 22
odpowiedź
User
hahaha
"PnŚ" wystartowało w 2002, a "DDTVN" w 2005. Ale to TVP kopiowała TVN xD
30 13
odpowiedź
User
Ja
Kurski i jego kolaboranci.
13 13
odpowiedź