SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Pytanie na śniadanie” na czele w 4+, a „Dzień dobry TVN” - w 16-49

Największą oglądalność spośród programów śniadaniowych w październiku br. wśród wszystkich widzów miało „Pytanie na śniadanie”, które awansowało z drugiej lokaty. Z kolei w grupie komercyjnej 16-49 pozycję lidera zajęło „Dzień dobry TVN” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Gospodarze „Pytania na śniadanie”; fot. TVPArticle

Średnia oglądalność będącego nowym liderem wśród programów śniadaniowych „Pytania na śniadanie” w październiku 2022 roku wyniosła 396 tys. osób przy 8,24 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+ - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. „Pytanie na śniadanie” rozpoczyna się o godz. 7.30.

Magazyn TVP miał o 20 tys. widzów więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie jest to jedyny wzrost w zestawieniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugie miejsce spadło konkurencyjne „Dzień dobry TVN”, które w analizowanym okresie przyciągało przed telewizory średnio 360 tys. osób, co przełożyło się na 7,59 proc. udziału. Rok wcześniej magazyn TVN śledziło 385 tys. widzów (przy udziale wynoszącym 7,84 proc.), co oznacza spadek o 25 tys. oglądających. „Dzień dobry TVN” oglądać można codziennie o godz. 8.00.

Trzeci był magazyn „Nowy dzień z Polsat News”, który niezmiennie pokazywany jest w Polsacie codziennie o godz. 6.00. W październiku 2022 roku jego widownia wyniosła 237 tys. osób, a jego udział - 8,91 proc. Program względem analogicznego okresu rok wcześniej stracił 32 tys. widzów - największa strata wśród wszystkich magazynów. „Nowy dzień z Polsat News” można równolegle również oglądać w newsowym kanale Telewizji Polsat.

„Dzień dobry TVN” na czele w 16-49

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 będący liderem zestawienia magazyn „Dzień dobry TVN” w październiku br. miał 157 tys. widzów (względem analogicznego okresu ub.r. spadek o 17 tys. oglądających).

Drugie było „Pytanie na śniadanie” (wzrost o 11 tys. do 120 tys. oglądających), a trzeci był „Nowy dzień z Polsat News” (w dół o 8 tys. do 78 tys. widzów).

Dane dla grupy 16-59.

Kto prowadzi „Dzień dobry TVN” i „Pytanie na śniadanie”?

„Dzień dobry TVN” aktualnie prowadzą następujące duety: Małgorzata Rozenek-Majdan i Krzysztof Skórzyński (gospodarzami show są od początku września br.), Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak, Paulina Krupińska i Damian Michałowski, Marcin Prokop i Dorota Wellman, Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik oraz Małgorzata Ohme i Filip Chajzer.

Z kolei gospodarzami „Pytania na śniadanie” są: Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny, Izabella Krzan i Tomasz Kammel, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski oraz Małgorzata Opczowska w towarzystwie Łukasza Nowickiego. We wrześniu br. z programu odszedł Robert El Gendy. Dziennikarz związany z Telewizją Polską od 22 lat chce skupić się na aktorstwie i pracy w redakcji sportowej. Od niedawna zaczął prowadzić także „Panoramę” nadawaną w ramach „Pytania na śniadanie”.

Na początku września br. nową szefową śniadaniowego magazynu TVP została Joanna Kurska. Zastąpiła Aleksandrę Zawłocką, która objęła szefostwo oprawy w Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP.

Dołącz do dyskusji: „Pytanie na śniadanie” na czele w 4+, a „Dzień dobry TVN” - w 16-49

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Do redakcji
Gdzie jest podsumowanie tygodnia?!
odpowiedź
User
Olo
Udawanie TVP. Przestań kłamać
odpowiedź
User
Hej
Ciekawe byloby poczytac, jak idzie poszczegolnym prowadzacym. Zwlaszcza tesmom z Cichopek i z Rozenek, bo wydaja sie budzic duzo emocji i sugestii bojkotu - ciekawe na ile realnego, a na ile deklaratywnego
odpowiedź