SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PZU rusza na podbój Łotwy i Estonii

Grupa PZU zdecydowała się rozszerzyć działalność na Litwie oraz wejść na rynek łotewski i estoński, co może nastąpić w drugiej połowie tego roku, poinformowała spółka PZU Lietuva w komunikacie.

PZU rusza na podbój Łotwy i Estonii

"Obecnie intensywnie pracujemy nad strategią biznesową w regionie. Klienci i partnerzy biznesowi, którzy korzystają z usług PZU Litwa, w dużym stopniu rozwijają działalność na Łotwie i Estonii, więc chcemy zapewnić im wysokiej jakości usługi ubezpieczeniowe w tych krajach" - powiedział prezes PZU Lietuva Marius Jundulas.

Dotychczas region bałtycki był obsługiwany przez PZU Lietuva. Z tego kraju będą prowadzone prace badawczo-rozwojowe na Łotwie i w Estonii. Wejście na nowe rynki miałoby nastąpić w drugiej połowie tego roku.

PZU Lietuva nie ujawniło, czy wejście na nowe rynki odbędzie się poprzez przejęcia, czy też grupa zbuduje biznes od podstaw.

PZU poinformowało wczoraj, że zamierza powołać spółkę PZU International, której zadaniem będzie prowadzenie na rzecz grupy PZU działalności akwizycyjnej i zarządzanie operacjami zagranicznymi grupy tak, aby zwiększać ich wartość. PZU może przeznaczyć na akwizycje ubezpieczycieli, czy też grup ubezpieczeniowych w Europie 6-7 mld zł, a współpraca z inwestorem finansowym pozwoliłaby na sfinansowanie  akwizycji wartości ok. 13 mld zł.

Spółka ubezpieczeniowa PZU miała 2345,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2011 roku wobec 2439,23 mln zł zysku rok wcześniej.  Składki przypisane brutto wzrosły o 5,1% w skali roku do 15,28 mld zł.

Aktywa grupy PZU przekroczyły 52,12 mld zł na koniec 2011 r. (wzrost o 2,9% r/r).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PZU rusza na podbój Łotwy i Estonii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl