SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PZU będzie sprzedawać polisy na Allegro i pasażerom LOT-u, uruchomi program lojalnościowy

W ramach strategii na najbliższe trzy lata Grupa PZU nawiązała współpracę strategiczną z Allegro i PLL LOT. Ubezpieczyciel zamierza też uruchomić program lojalnościowy oraz rozwinąć serwis dla klientów Moje.pzu.pl.

Paweł Surówka, prezes PZUArticle

Grupa PZU w ramach współpracy z Allegro będzie oferować w tym serwisie swoje usługi ubezpieczeniowe. W komunikacie podkreślono, że mają one być dostosowane do specyfiki potrzeb kupujących i sprzedawców. Kolejne etapy współpracy będą dotyczyły obsługi i likwidacji szkód.

Z kolei pasażerom PLL LOT państwowy ubezpieczyciel zaoferuje swoje polisy podróżne oraz inne usługi assistance i concierge, wzbogacone o elementy związane z usługami medycznymi. Ubezpieczenia będzie można kupować przy nabywaniu biletów lotniczych PLL LOT. Będą one obowiązywały na całym świecie.

Drugim obszarem partnerstwa z PLL LOT będzie szeroko rozumiana współpraca korporacyjna.

Grupa PZU chce mieć duży program lojalnościowy

W prezentacji strategii Grupy PZU na lata 2018-2020 zapowiedziano, że ubezpieczyciel uruchomi program lojalnościowy obejmujący wszystkie jej usługi i spółki zależne. Punkty zebrane za korzystanie z tych usług, a także dodatkowe aktywności (m.in. bezszkodową historię i polecenie programu znajomemu) będzie można wymieniać na usługi i produkty u partnerów (na razie ich nie podano). W ramach programu ma być możliwe dzielenie punktów z rodziną oraz aukcje pomiędzy uczestnikami.

Uproszczona oferta Grupy PZU, dostępna także w internecie, będzie składała się z 10 głównych marek produktowych.

Ponadto PZU uruchomi nową wersję swojego serwisu dla klientów Moje.pzu.pl. Na stronie użytkownicy będą mogli zawierać umowy, sprawdzać warunki swojej ochrony ubezpieczeniowej, zarządzać ochroną zdrowotną i związanymi z nią terminami, a także inwestycjami. W przyszłości w serwisie będą też dostępne usług bankowe (Grupa PZU jest współwłaścicielem Banku Pekao i Alior Banku).

Ubezpieczyciel zakłada, że do 2020 roku 5 mln jego klientów założy swoje profile na Moje.pzu.pl.

PZU bliżej z Alior Bankiem i Bankiem Peako

Grupa PZU planuje również zacieśnienie współpracy z Bankiem Pekao i Alior Bankiem w zakresie wzajemnej sprzedaży swoich usług oraz oszczędności operacyjnych.

Ubezpieczyciel spodziewa się, ze dzięki nowej strategii w 2020 roku średnia liczba usług na jego klienta będzie wynosić dwie (wobec 1,5 w ub.r.). Udział firmy w rynku ubezpieczeń majątkowych ma wzrosnąć z 35,4 do 38 proc., a wskaźnik kosztów - zmaleć z 8 do 6,5 proc.

Dużo większe wzrosty Grupa PZU planuje w swoich segmentach: inwestycyjnym (wartość aktywów klientów zewnętrznych ma wzrosnąć z 27 mld zł w ub.r. do 65 mld zł w 2020 roku), zdrowia (przychody mają podskoczyć z 364 mln do miliarda zł) oraz bankowości (wartość aktywów ma zwiększyć się ponad pięciokrotnie).

Od kwietnia ub.r. prezesem Grupy PZU jest Paweł Surówka, który zastąpił na tym stanowisku Michałą Krupińskiego (w czerwcu ub.r. powołanego na prezesa Banku Pekao).

Dołącz do dyskusji: PZU będzie sprzedawać polisy na Allegro i pasażerom LOT-u, uruchomi program lojalnościowy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusz
Potrzeba tam nowych osób do działu digital. Chodzi o ludzi myślących poza schematami, bo przepalając budżety, jak obecnie nic nie zdziałają.
odpowiedź