SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Quercus TFI: Indeks WIG wzrośnie o 10-20 proc. w 2011 r., przy sporych wahaniach

Główny indeks warszawskiej giełdy, WIG wzrośnie o 10-20% w 2011 roku, przy większych wahaniach niż w roku bieżącym, oceniają zarządzający Quercus TFI. Stawiają na Rosję, a na GPW pozytywnie oceniają spółki paliwowe i PKO BP.

Quercus TFI: Indeks WIG wzrośnie o 10-20 proc. w 2011 r., przy sporych wahaniach

"Polskie akcje są nadal atrakcyjne długoterminowo. Wyceny są racjonalne. Bazowym scenariuszem na 2011 jest kontynuacja długoterminowego trendu wzrostowego, ale z większymi wahaniami niż w 2010" - powiedział prezes Quercus TFI Sebastian Buczek na spotkaniu z dziennikarzami.

Szczególną uwagę zwracamy m.in. na spółki paliwowe, korzystające na poprawie gospodarki, sprzedaż Polkomtela w przypadku PKN i efekty inwestycji czy wejścia inwestora do Lotosu. Dobre perspektywy widzimy przed PKO BP, który powinien być bardzo dynamiczny w 2011 roku, czynnikiem ryzyka jest ewentualna podaż akcji SP" – dodał prezes.

Według niego, atrakcyjne są również nieskarbowe papiery dłużne, chociażby spółek z GPW. Uważa on, że złoty jest fundamentalnie niedowartościowany, w związku z negatywną oceną regionu w obliczu kłopotów Węgier. Czynnikiem ryzyka dla GPW jest, w jego ocenie, wysokie zaangażowanie OFE w akcje (35-36%) i jednoczesne próby demontażu obecnego systemu emerytalnego przez polityków.

"Rok 2011 będzie ciekawym rokiem, w którym z jednej strony banki centralne dostarczają ogromnej płynności, która jest wykorzystywana głównie do spekulacji na rynku surowcowym. Z drugiej strony, kondycja niektórych państw strefy euro nie napawa optymizmem. Dla optymistów przygotowaliśmy subfundusze agresywny i Rosja, której rynek oceniamy bardzo pozytywnie w 2011. Dla ostrożnych najlepszą opcją będą sunfundusze selektywne i 'absolutnego zwrotu'" – zaznaczył Buczek.

Spodziewa się on narastającego napływu środków do funduszy ze strony inwestorów detalicznych w 2011 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Quercus TFI: Indeks WIG wzrośnie o 10-20 proc. w 2011 r., przy sporych wahaniach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ae44
zobacz sobie też tu:

http://wig-20.blogspot.com
http://mwig40.blogspot.com
odpowiedź