SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rada Etyki Mediów ostrzega prezesa TVP

Rada Etyki Mediów przestrzega przed kierunkiem zmian wprowadzanych przez p.o. prezesa Telewizji Polskiej Piotra Farfała.

Rada Etyki Mediów ostrzega prezesa TVP

Członkowie REM piszą, że z niepokojem obserwują sytuacje w mediach publicznych, w których zmiany programowe oraz personalne, także w stacjach lokalnych, wskazują na niezrozumienie misji tych mediów i kierowanie się przesłankami politycznymi. Jednocześnie ostrzegają przed tym kierunkiem zmian. REM jest również zaniepokojona falą zwolnień do której od kilku miesięcy dochodzi w telewizji publicznej.

Ostatnio podobny list otwarty do Piotra Farfała (dotyczący zmian zachodzących w stacji) wystosowała przewodnicząca rady programowej TVP Janina Jankowska.

Jankowska zarzuciła Farfałowi m.in., że jego "decyzje personalne i programowe każdego dnia zaskakują, szokują opinię publiczną i tworzą fatalny wizerunek TVP, która ma wielu wrogów". Przypomniała, że "TVP jest dobrem całego społeczeństwa, ani rządu, ani partii, które decydują w rytmie rozmaitych gier politycznych, o składzie rad nadzorczych i zarządów".

Jeszcze ostrzej wypowiedziało się Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita działające przeciw antysemityzmowi i ksenofobii. W liście skierowanym do marszałków: Sejmu i Senatu, premiera, MSP, posłów i senatorów organizacja wzywa do "działań, które doprowadzą do odwołania Piotra Farfała".

- Zwracamy się do Państwa w poczuciu obywatelskiej bezradności wobec sytuacji związanej z powołaniem na p.o. prezesa TVP byłego neofaszysty Piotra Farfała - pisze Stowarzyszenie w liście zamieszczonym na swoich stronach internetowych.

Organizacja uzasadnia m.in., że "prezes Farfał, wykorzystując swoje stanowisko hojnie powierza funkcje kierownicze w administracji TVP podobnym sobie kolegom - ludziom niefachowym, bez kompetencji i bez doświadczenia, a za to powszechnie znanym z udziału w kompromitujących rasistowskich wybrykach i z wypowiedzi o ksenofobicznym wydźwięku". - Nowi, wysoko z naszych podatków opłacani, dyrektorzy w strukturach TVP to m.in. Ryszard Parda, Szymon Pawłowski, Marcin Rostowski czy Konrad Bonisławski - głosi list.

Od 19 marca, po tym jak oddelegowany w grudniu ubiegłego roku do zarządu Tomasz Rudomino wrócił do rady nadzorczej, Piotr Farfał jednoosobowo kieruje spółką.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada Etyki Mediów ostrzega prezesa TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl