SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rada Mediów Narodowych na dodatkowym posiedzeniu zajmie się sytuacją w Radiu Gdańsk

Sprawozdanie z rocznej działalności i sytuacja w Radiu Gdańsk mają być głównymi punktami zwołanego na środę 14 marca nadzwyczajnego posiedzenia Rady Mediów Narodowych. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, przewodniczący Krzysztof Czabański zwołał je zaledwie z dwudniowym wyprzedzeniem.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański i Joanna Lichocka w Sejmie (fot. PAP/Marcin Obara) Article

Spotkania RMN zwoływane są (w myśl regulaminu) z siedmiodniowym wyprzedzeniem i odbywają się zazwyczaj w czwartki. Tymczasem w poniedziałek szef rady rozesłał jej członkom informację o środowym spotkaniu. Będzie zawierało dwa punkty: wysłuchanie i przyjęcie sprawozdania za całoroczną działalność RMN oraz „sprawy Radia Gdańsk”. - Zostało to podane właśnie w ten, dość enigmatyczny, sposób. Nie ma podanego żadnego kandydata na prezesa, więc trudno powiedzieć precyzyjnie, czym będziemy się zajmowali w tym punkcie - mówi nam Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych.

- Ponieważ w Radiu Gdańsk cały czas nie ma prezesa, będziemy dokładnie rozpatrywali sytuację w nim panująca. Nie będzie jednak rozmowy o żadnym konkretnym kandydacie, bo takiego jeszcze nie wyłoniono ani nie zgłoszono. Na razie szefuje tam wyznaczony przez byłego prezesa prokurent - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN.

Radio Gdańsk nie ma prezesa od początku marca br., kiedy z tej funkcji zrezygnował Andrzej Liberadzki. Pismo z rezygnacją (jak się nieoficjalnie mówi: wymuszoną) przesłał do wiadomości RMN pod koniec lutego br.

Także na początku marca Liberadzki w oficjalnym piśmie pożegnał się ze współpracownikami z rozgłośni. Stwierdził w nim, że odchodzi „uwzględniając oczekiwania kierownictwa lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, które dwa lata temu poprosiło mnie o objęcie tego stanowiska”. - Żegnam się z Radiem Gdańsk z żalem i dobrymi wspomnieniami. Z żalem - bo mogliśmy razem z zespołem jeszcze wiele zdziałać; ze wspomnieniami - bo na koniec swojej kariery dziennikarskiej przeżyłem ciekawą przygodę zawodową, w środowisku sympatycznych osób ogarniętych pasją robienia radia publicznego dla inteligentnych ludzi - napisał Andrzej Liberadzki.

Liberadzki został powołany na stanowisko prezesa Radia Gdańsk w marcu 2016 roku. Wcześniej pracował m.in. jako przewodniczący rady nadzorczej Presspubliki i członek rady nadzorczej Telewizji Polskiej. Po jego odejściu rozgłośnią kieruje (jako prokurent) jej dyrektor operacyjny, Dariusz Wasielewski. Z naszych informacji wynika, że to on ma największe szanse na objęcie stanowiska prezesa anteny.

Według badania Radio Track w drugim półroczu ub.r. udział Radia Gdańsk w rynku radiowym w Trójmieście wyniósł 8 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych na dodatkowym posiedzeniu zajmie się sytuacją w Radiu Gdańsk

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kerrygold
czas przewietrzyć to radio. Przeciez od kilkudziesięciu lat te same głosy, goście któryz się na wszystkim znaja na szpitalu, polityce, religiii - Chrzan, Kosycarz, Hlebowicz, Urbański, Canowiecki. Nie da się słuchać tego gniota. Za dużo polityki, prowadzący nie przygotowani, cedzą słowa żeby zmieścić się w czasie. Okropne i ta reklama, sponsoring,. Powinno się dać dotację i zabrać reklamy.
14 9
odpowiedź
User
zorientowany
Posiedzenie będzie zawierało pięć punktów: (1) przyjęcie sprawozdania RMN, (2) „sprawy Radia Gdańsk”, (3) komunikat ws. wyboru nowego prezesa, (4) godzinna przerwa, (5) komunikat ws. odwołania nowego prezesa.
38 9
odpowiedź
User
RMN zbada sytuację w Trójce i to jaką (czyją ?) misję spełnia pewien Patrycjusz ?
Co trzeba mieć w głowie, żeby w dobie narastającej agresji, a nawet przestępczości, na antenie publicznego radia poświęcić czas na informacje, że "w Krakowie otwarto pierwszy w Polsce klub, w którym do celu rzuca się, proszę państwa siekierami" ?
Jeśli prawdą jest, że misją mediów publicznych, wg Min. Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest m.in. " tworzenie programów, które realizują społeczne i kulturalne potrzeby społeczeństwa", to wczorajsza ( z 13.03.2018) popołudniowa audycja " Zapraszamy do Trójki" prowadzona przez Patrycjusza Wyżgę przekroczyła wszelkie granice antymisji !!! Co ważnego miał do przekazania P. Wyżga, który w prowadzonym przez siebie programie umieścił materiał/ relację / wypowiedzi gości i instruktorki z tego klubu gdzie do celu rzuca się siekierami ? Z audycji dowiadujemy się, że " kręgle są dla mięczaków", a rzucanie siekierą do celu to : najbardziej męska rozrywka, szczyt męstwa, niecodzienny sport, który przywędrował z Kanady, gdzie panowie przy piwie rzucali siekierami, trzeba tak rzucać, żeby siekiera leciała prosto do tarczy - opis wyglądu narysowanych punktów - celów w tarczy, 10 minut treningu i każdy załapuje, trzeba się tylko w tym fachu wyszkolić, wreszcie, że dla gości tego klubu to jest forma integracji, w pracy rzucamy mięsem, a po pracy siekierami, standardowe formy integracji np. kręgle nie wyzwalają takiej energii.... Na koniec sam Patrycjusz Wyżga poświęca czas antenowy na takie kuriozalne informacje: podaje wymiary trzonka i ciężar takiej siekiery.....P.S.Ponieważ uważam, że kultura fizyczna, zwłaszcza w tak niespokojnych czasach, polega na uprawianiu i propagowaniu całkiem innych dziedzin sportu, więc pytam. Kto odpowie za ten skandal ? To jest niewiarygodna kompromitacja ! Może już dość tej karuzeli zmian w Trójce ? Kto odpowiada za ten transfer ? Kto powierzył taki program tak prymitywnej osobie ? Z nowym prowadzącym to takie nowe horyzonty będzie teraz wytyczala Trójka ? Kto odpowie za propagowanie agresji ? Czy dyrekcja zauważyła, że do prowadzącego zadzwoniło chyba tylko dwóch słuchaczy, w tym jeden w sprawie siekier ? Dlaczego, tak jak to było dotychczas, ZD3 nie prowadzą naprawdę kompetentni, wrażliwi, inteligentni, lubiani i szanowani przez słuchaczy wyjątkowi radiowcy z wieloletnim doświadczeniem - Krystian Hanke, Michał Olszański, Marcin Pośpiech i Kuba Strzyczkowski ?
P.S. 2. Może niech decydenci odsluchają programy ZD3 z każdym z tych prowadzących i uczciwie porównają poziom ? Może zauważą to co zauważył każdy inteligentny słuchacz, że poziom nowego prowadzącego jest niestety wyjątkowo żenujący o czym świadczy nie tylko materiał o siekierach, ale też jego prostacki komentarz ( to miał być dowcip ? ) o doznaniach inspektorów pracy...Zwrócę też uwagę że już na początku tej "kariery" są takie nistosowne i bulwersujące "kwiatki"... A jest takie przysłowie . Od rzemyczka do koniczka......Jeśli Trójka chce trzymac poziom to może niech P. Wyżga zostanie przy tym na czym się zna czyli przy ekonomii ? A zespół, który prowadził ZD3 -Krystian Hanke, Michał Olszański, Marcin Pośpiech i Kuba Strzyczkowski niech zostanie przy tym na czym się zna czyli niech nadal wypełnia misję publicznego radia.
60 8
odpowiedź