SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie zmienią się szefowie Radia Dla Ciebie i Radia Pomorza i Kujaw

Rada Mediów Narodowych wybierze we wtorek prezesów dwóch rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Przewodniczący Krzysztof Czabański zgłosił na stanowisko szefa Radia Dla Ciebie Tadeusza Deszkiewicza, na prezesa Radia Pomorza i Kujaw Jolantę Kuligowską-Roszak.

Posiedzenie RMN ma odbyć się we wtorek 7 czerwca o godz. 15. Członkowie RMN mają zająć się uzupełnieniem rady programowej Radia Kielce, propozycjami zmian w statutach Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej, a także udzieleniem patronatu Rady Mediów Narodowych publikacji Polskiego Radia „Biało-czerwona podziemna 1939-1963”.

Prezesi Radia Dla Ciebie i Radia Pomorza i Kujaw zostają

Do poniedziałkowego południa członkowie Rady Mediów Narodowych mogli zgłaszać kandydatury na stanowiska prezesów rozgłośni regionalnych Polskiego Radia i do rad nadzorczych. Wpłynęły kandydatury Tadeusza Deszkiewicza na stanowisko prezesa Radia Dla Ciebie i Marka Kieszczyńskiego, Marka Pietrzaka i Jakuba Roszkowskiego do rady nadczorczej. Na stanowisko prezesa Radia Pomorza i Kujaw wpłynęła kadydatura Jolanty Kuligowskiej-Roszak, która dotychczas pełniła tę funkcję.

Bez większych zmian w Polskim Radiu

Podczas poprzednich posiedzeń RMN wybierała na kolejne kadencje prezesów rozgłośni regionalnych Polskiego Radia i większość członków rad nadzorczych. Tak stało się w przypadku Radia Kielce, Radia Rzeszów, Radia Zachód, Radia Lublin i Radia Katowice. Do zmian doszło natomiast w Radiu Białystok. RMN wybrała Mirosława Bielawskiego na stanowisku prezesa stacji. Dotychczas był on dyrektorem programowym stacji. Trafił do rozgłośni po tym, jak w wyborach samorządowych stracił fotel burmistrza Wasilkowa. Zastąpił Wojciecha Straszyńskiego, który zarządzał rozgłośnią od marca 2016 roku. Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Rada Mediów Narodowych wybrała Agnieszkę Kamińską na prezesa Polskiego Radia. Była jedyną kandydatką na to stanowisko. Kamińska pełni rolę jednoosobowego zarządu od stycznia 2020 roku. Podczas posiedzenia Kamińska miała chwalić się sukcesami.

- Nie są mi znane sukcesy pani prezes Agnieszki Kamińskiej. Polskie Radio jest w zapaści, a jedną z osób, które są temu winne jest właśnie pani prezes. To zła wiadomość dla słuchaczy Polskiego Radia. Dziś RMN wzięła na siebie winę za fatalne wyniki w Polskim Radiu - stwierdził w rozmowie z Wirtualnemedia.pl przewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia Marek Suski, zarazem wiceszef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Z badania Radio Track wynika, że w Warszawie Radio Dla Ciebie miało 1,9 proc. udziału w rynku od listopada ub.r. do kwietnia br. Polskie Radio PiK (Pomorza i Kujaw) w tym samym okresie w Bydgoszczy miało 5,5 proc. udziału w rynku.

Dołącz do dyskusji: Nie zmienią się szefowie Radia Dla Ciebie i Radia Pomorza i Kujaw

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XYZ
Partyjniaki zawsze na plusie
odpowiedź
User
Łodzią
RDC ostatnio zanotowało 150 % wzrost, z 0,5 do 1,5%. Sukces życiowy, będzie kasa na następne lata bimbania i robienia misyjnego programu dla nikogo.
odpowiedź
User
zt
@Łodzią: RDC jest stacją dla słuchacza aktywnego, a nie pasywnego. Jest to radio z pewnym poziomem i nie dla każdego. Trochę jak Dwójka. Jeżeli nie rozumiesz przekazu tej stacji, pewnie nie jest dla ciebie.
odpowiedź