SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada Mediów Narodowych wybierze członka rady nadzorczej Polskiego Radia, dwóch kandydatów na stanowisko

Rada Mediów Narodowych w czwartek podczas posiedzenia podejmie decyzję o uzupełnieniu składu rady nadzorczej Polskiego Radia. Z naszych informacji wynika, że członkowie RMN zgłosili dwóch kandydatów na to stanowisko. Decyzja związana jest z faktem, że dotychczasowy przewodniczący rady, Andrzej Rogoyski został prezesem Polskiego Radia.

Article

Podczas czwartkowego posiedzenia Rada Mediów Narodowych, która zajmuje się powoływaniem i odwoływaniem władz mediów publicznych, organ podejmie decyzję w sprawie uzupełnienia składu rady nadzorczej Polskiego Radia.

Konieczne jest jej uzupełnienie, ponieważ zgodnie ze statutem spółki, jej rada nadzorcza powinna być trzyosobowa. Obecnie zasiada w niej Grzegorz Kłoczko i Maciej Rodowicz, a dotychczasowy przewodniczący RN – po tym jak został najpierw tymczasowo delegowany na stanowisko prezesa Polskiego Radia – 22 listopada br. został wybrany prezesem rozgłośni na stałe.

Dwóch kandydatów, brak konkursu ofert

Od jakiegoś czasu Rada Mediów Narodowych nie organizuje otwartych konkursów na stanowiska we władzach mediów publicznych. Tak było m.in. właśnie przy wyborze prezesa Polskiego Radia - członkowie Rady Mediów Narodowych mogli zgłaszać osoby zainteresowane objęciem stołka szefa rozgłośni (jednak zaprezentowanie CV jednemu z członków Rady nie musiało równać się przedstawieniu jego kandydatury Radzie). Potem głosowanie nad konkretnymi kandydaturami odbywało się już na posiedzeniu.

Takiemu mechanizmowi braku konkursu kandydatur przeciwny był m.in. Juliusz Braun oraz Grzegorz Podżorny.

Przy wyborze członka rady nadzorczej Polskiego Radia sytuacja jest podobna – członkowie mogli zgłaszać swoje kandydatury do środy, do południa. Następnie spośród złożonych aplikacji, podczas posiedzenia zostanie wybrany członek rady nadzorczej. Z tego składu rada sama wybierze jej przewodniczącego.

Jak wynika z naszych informacji, zgłoszono dwóch kandydatów: Marka Gaszyńskiego – emerytowanego radiowca, byłego prezesa Radia dla Ciebie, który posiada m.in. zaświadczenie udziału w kursie i zdanie egzaminu na członka rad nadzorczych spółek skarbu państwa i zasiadał już niegdyś w radzie nadzorczej Polskiego Radia. To także autor ponad 300 tekstów do polskich piosenek, z których najpopularniejsze, to ”Sen o Warszawie”, „Gdzie się podziały tamte prywatki” czy „Nie zadzieraj nosa”. Jego kandydaturę rekomendował Juliusz Braun, członek RMN i były prezes TVP w latach 2011-2015.

Drugim kandydatem ma być Albert Dreger, właściciel Kancelarii Adwokackiej „Albert Dreger Kancelaria Adwokacka".

Prezesem Polskiego Radia jest Andrzej Rogoyski, a członkiem zarządu – Mariusz Staniszewski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych wybierze członka rady nadzorczej Polskiego Radia, dwóch kandydatów na stanowisko

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl