SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rada nadzorcza TVP nie zajęła stanowiska w sprawie redakcji tematycznych

Na ostatnim posiedzeniu członkowie rady nadzorczej Telewizji Polskiej nie dyskutowali nad projektem zarządu o utworzeniu w spółce trzech redakcji tematycznych. Temat ma powrócić pod koniec października - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. akpa Article

Na początku października prezes Janusz Daszyński przygotował projekt utworzenia redakcji filmowej, redakcji programów interaktywnych (odpowiedzialnej za nowe media) oraz impresariatu, który opiekowałby się gwiazdami związanymi z Telewizją Polską. Rada nadzorcza miała zająć stanowisko wobec tej propozycji na kolejnym posiedzeniu - tak się jednak nie stało.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, temat redakcji tematycznych w ogóle nie został podjęty przez członków rady nadzorczej. Dyskusję nad projektem przesunięto na kolejne posiedzenie, zaplanowane na 30 października.

Warto dodać, że jeśli RN wyrazi zgodę, to redakcje powstaną do końca tego roku. Ma to być pierwszy etap zmian organizacyjnych w spółce. Daszczyński nie ujawnia, kto będzie kierować nowo powstałymi strukturami.

Przypomnijmy, że redakcje tematyczne - dotyczące kultury, dokumentu, społeczno-publicystyczną i sportową - chciał powołać w TVP już poprzedni zarząd kierowany przez Juliusz Brauna. Jednak w 2013 roku na ich utworzenie nie zgodziła się rada nadzorcza.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada nadzorcza TVP nie zajęła stanowiska w sprawie redakcji tematycznych

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Korespondent z Zamku Wildstein
Kolejny para-prezes nie przywróci TVP zaufania i prestiżu. Ani państwa, ani polityki nie tworzy się kolegami (z klasy). Nie tworzą ich partyjki i media z NRD.
21 8
odpowiedź
User
San Martin
To jest Rada Nadzorcza, która zaakceptowała outsourcing dziennkarzy, połączenie Agencji Filmowej z Agencją Produkcji, wychodząc z założenia, że można standaryzować sztukę i że produkcja reportażu o żniwach jest tym samym co realizacja spektaklu teatralnego. W tej Radzie (poza dwoma osobami) niewielkie jest pojęcie o tym czym jest telewizja. Niestety. Choć muszę nadmienić, że "media narodowe" wg PiS-u też mnie przerażają!
11 14
odpowiedź
User
Bliski Obserwator
A co z Impresariatem? Miał być gotowy już 5 lat temu. W POLSACIE i TVN jest. ARCHIWYM: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/im ... w-tym-roku
8 16
odpowiedź