SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rada nadzorcza TVP zaakceptuje jednoosobowy zarząd? „Będziemy się nad tym zastanawiać”

W przyszłym tygodniu rada nadzorcza Telewizji Polskiej zbierze się na posiedzeniu, na którym jej członkowie omówią decyzję KRRiT o powołaniu Janusza Daszczyńskiego na prezesa publicznego nadawcy. Rada zastanowi się nad kształtem nowego zarządu - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

W ubiegły wtorek Krajowa Rada zatwierdziła rekomendowaną przez organ nadzorczy kandydaturę Janusza Daszczyńskiego na prezesa trzyosobowego zarządu spółki. Wnioski o powołanie Wiesława Roli i Mariana Zalewskiego na członków zarządu zostały odrzucone (więcej na ten temat).

Walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki zbierze się we wtorek 28 lipca, czyli po zakończeniu zarządzonej przez ministra skarbu państwa przerwy w obradach. Dzień później Janusz Daszczyński obejmie stanowisko prezesa zarządu, zastępując odchodzącego z TVP Juliusza Brauna.

Nie wiadomo jeszcze, czy rada nadzorcza rozpisze konkurs uzupełniający na członków zarządu. Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, członkowie RN TVP spotkają się tego samego dnia, w którym odbywać się ma walne zgromadzenie. Nie jest planowane nadzwyczajne posiedzenie rady. - Będziemy dyskutować nad kształtem zarządu - wyjaśnia nam Lech Jaworski, członek organu nadzorczego.

W uzasadnieniu swojej decyzji KRRiT wyraźnie podkreśliła, że rada nadzorcza ma teraz możliwość „ponownego rozważenia liczebności zarządu TVP”. Czy RN zaakceptuje jednoosobowy skład kierownictwa zarządu spółki? - Na pewno części członków KRRiT zależałoby na tym. Byłby to powrót do bardzo mocno lansowanej poprzednio koncepcji, z którą poprzednio RN się nie zgodziła - wyjaśnia Lech Jaworski. - Na najbliższym posiedzeniu zastanowimy się nad rozpisaniem konkursu, a także nad zaakceptowaniem koncepcji jednoosobowego zarządu - dodaje.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że organ nie był jednomyślny przy podejmowaniu decyzji o trzyosobowym składzie zarządu. Natomiast aby zmienić uchwałę może dojść do zmian w prezydium RN. Lech Jaworski twierdzi jednak, że ewentualne zmiany nie będą miały żadnego wpływu na decyzje rady, ponieważ pozostanie ona w tym samym składzie, zaś każdy z członków - niezależnie od sprawowanej funkcji - posiada jeden głos.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada nadzorcza TVP zaakceptuje jednoosobowy zarząd? „Będziemy się nad tym zastanawiać”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Serafin
Niemożliwe by zieloni odpuścili, Stefaniak musi być prezesem.
9 9
odpowiedź
User
Simon Bolivar
Przynajmniej nie będzie rozmytej odpowiedzialności. No i wreszcie zniknie PSL-owski folwark z karbowym, jego służalczymi pomocnikami i biednymi niewolnikami. Skądinąd jedynymi kompetentnymi parcownikami.
9 8
odpowiedź
User
Simon Bolivar
Przynajmniej nie będzie rozmytej odpowiedzialności. No i wreszcie zniknie PSL-owski folwark z karbowym, jego służalczymi pomocnikami i biednymi niewolnikami. Skądinąd jedynymi kompetentnymi pracownikami.
9 8
odpowiedź
User
Simon Bolivar
Przynajmniej nie będzie rozmytej odpowiedzialności. No i wreszcie zniknie PSL-owski folwark.
9 8
odpowiedź
User
tvpmaniak
sam Daszczyński w zarządzie. no to by było coś xD
9 8
odpowiedź