SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada programowa Polskiego Radia chce zmian w koncepcji „Lata z radiem”

Rada programowa Polskiego Radia przyjęła krytyczną uchwałę w sprawie oceny poziomu i jakości tegorocznego „Lata z radiem”. Zastrzeżenia budzą „ograniczenie audycji z bezpośrednim udziałem słuchaczy oraz rezygnacja z elementów programu, które cieszyły się dużą popularnością”.

Article

Pisaliśmy przed kilkoma dniami, że jednym z powodów odwołania Roberta Tekieliego ze stanowiska wicedyrektora radiowej Jedynki były zastrzeżenia, jakie członkowie rady programowej Polskiego Radia mieli zgłaszać w sprawie tegorocznej edycji „Lata z radiem”. Argumenty, jakie miały paść w ocenie rady programowej PR to m.in. „kiepskie żarty prowadzących” i „jednostronne komentarze i przekaz”.

Członkowie rady krytycznie oceniali również obecność w „Lecie z radiem” krótkich felietonów przedstawianych przez publicystów Rafała Ziemkiewicza, Krzysztofa Feusette, Piotra Lisiewicza i Piotra Goćka.

Natomiast na ostatnim posiedzeniu rady programowej przyjęto krytyczną wobec audycji uchwałę - 9 członków głosowało za jej przyjęciem, jeden wstrzymał się od głosu. W dokumencie, z którego treścią zapoznał się portal Wirtualnemedia.pl można przeczytać m.in., że zastrzeżenia budzą „ograniczenie audycji z bezpośrednim udziałem słuchaczy oraz rezygnacja z elementów programu, które cieszyły się dużą popularnością”.

- Rada wskazuje, że zmiana charakteru Lata z Radiem nie przyczyniła się - w spodziewanym stopniu - do pozyskania nowych grup odbiorców, natomiast spowodowała zniechęcenie części dotychczasowych słuchaczy - czytamy. - Rada Programowa Polskiego Radia popiera poszukiwanie nowej formuły Lata z Radiem i zaleca wcześniejsze rozpoczęcie prac nad nową koncepcją programową - dodano.

Małgorzata Kaczmarczyk, rzeczniczka prasowa Polskiego Radia przekazała nam, że "trwają już prace nad koncepcją przyszłorocznego Lata z Radiem".

Potrzebna nowa koncepcja „Lata z radiem”

Już przed tygodniem pisaliśmy, że rozgłośnia ma pracować nad nową koncepcją programu. W tym roku audycja była emitowana w Jedynce od końca czerwca do końca sierpnia br. Wprowadzono w niej kilka zmian, m.in. zrezygnowano z koncertów w każdy weekend, a pod koniec sierpnia zorganizowano jeden całodniowy festiwal we współpracy z władzami Gdyni. Głównymi prowadzącymi pasma byli Monika Tarka i Robert Kilen. W audycji emitowano sporo rozmów i materiałów wcześniej nagranych, a nie na żywo; nie było już popularnego konkursu dla słuchaczy opartego na skojarzeniach. Wielu słuchaczy swoje krytyczne uwagi pisało na facebookowym profilu stacji, nie kryjąc niezadowolenia.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że PR1 zanotowała najniższy wynik w historii – udział PR 1 w rynku słuchalności w okresie od lipca do września br. w grupie wiekowej 15-75 lat spadł o 1,7 pkt. proc. do 6,7 proc.

Obecnie szefem radiowej Jedynki jest Michał Mońko.

Marcin Kusy szefem muzycznym radiowej Jedynki

Marcin Kusy przejął obowiązki szefa muzycznego Programu I Polskiego Radia. Zastąpił na tym stanowisku Pawła Sztompke. To kolejne zmiany w ostatnim czasie w PR 1 PR, ze stanowiska zastępcy dyrektora został zwolniony Robert Tekieli. Powodem miała być „katastrofalna słuchalność” Jedynki, oraz niezadowolenie z powodu tegorocznej edycji „Lata z radiem”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada programowa Polskiego Radia chce zmian w koncepcji „Lata z radiem”

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Letnik
Niestety te nagrane wcześniej materiały były bardzo słabe i pachniały amatorszczyzny. One całkowicie położyły lato
odpowiedź
User
Kj
Osobiście miałem wrażenie, że to jakaś dywersja. Gdy coś się sprawdza, po co to tak drastycznie zmieniać? To tak, jakby wziąć radio, które ma znośną muzykę i prowadzących mówiących o ważnych sprawach, i wymienić muzykę na oklepaną, a prowadzących na gadających tylko o polityce. A, zaraz, czekaj...
odpowiedź
User
Były słuchacz
Po "dobrej zmianie" PR już się nie podniesie.Zniszczono prawie wszystko,niewiarygodne informacje,publicystyka dno,szkoda.
odpowiedź