SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef Radia 357 uspokaja patronów. Po powrocie kolejnej osoby do Trójki

W ostatnich tygodniach kilka osób z zespołu internetowego Radia 357 postanowiło wrócić do radiowej Trójki. - Radio 357 to gra zespołowa. Mamy kontrolę nad tym, co się dzieje na boisku. Jesteśmy przygotowani, by dobrze reagować na rozwój wydarzeń - zapewnił patronów stacji jej szef Paweł Sołtys.

Paweł Sołtys, fot. Radio 357Paweł Sołtys, fot. Radio 357

W piątek wieczorem Agnieszka Obszańska poinformowała, że w kwietniu pożegna się z Radiem 357. - Chciałabym, aby Państwo jako pierwsi dowiedzieli się, że podjęłam decyzję o zmianie i wsparciu Trójki w jej odbudowie. A nie była to decyzja prosta, bo Słuchacze i Słuchaczki to sól radia, a społeczność 357 jest po prostu wyjątkowa - przekazała patronom internetowej rozgłośni.

To kolejna osoba wracająca z Radia 357 do Trójki. Niedawno do Programu III wróciła Katarzyna Borowiecka, obejmując stanowisko szefowej redakcji słowa. Z Radia 357 do Trójki przechodzi też Kuba Jonczyk. Natomiast kilka dni temu o swoim powrocie z Radia 357 do Trójki poinformowała reporterka Anna Dudzińska.

Szef Radia 357 komentuje odejścia do Trójki

W sobotę przed południem Paweł Sołtys, prezes Radia 357, we wpisie na facebookowej grupie patronów stacji, składając życzenia świąteczne, podkreślił, że jednym z najważniejszych przesłań Wielkanocy jest nadzieja. - To najlepsze antidotum na różne obawy i zmartwienia. W Radiu 357 tę nadzieję czerpiemy przede wszystkim od Was. To mocne wsparcie - nie tylko przecież finansowe - jest absolutnym fundamentem dla nas. Dzięki niemu możemy codziennie stawiać czoła większym i mniejszym wyzwaniom - zapewnił.

CZYTAJ TEŻ: Nowa audycja w Radiu 357. Zastąpi program Katarzyny Borowieckiej

- Życzliwie patrząc na starania innych i na wszystko, co się dzieje dookoła na medialnym poletku, idziemy żwawym krokiem i swoją drogą. A słysząc Wasz doping - idzie się raźniej i z dobrą energią :) - dodał Sołtys. - Wiemy i pamiętamy, że Wy też ulokowaliście w nas swoje nadzieje. Nie zostawiliście nas w 2020 roku i to był punkt zwrotny w naszym życiu. Poczuliśmy, że chcecie tego radia i czujemy to teraz. Dlatego spokojnie robimy swoje - stwierdził.

Szef Radia 357 zapewnił, że to się nie zmieni. - Będziemy dla Was tak długo, jak będziecie chcieli nas słuchać i wspierać :) Więc właściwe z grubsza - do końca świata, jak nic ;) - zaznaczył.

W Radiu 357 ponad 100 osób

Według Pawła Sołtysa nie zmieniają tego „pojedyncze zmiany personalne”. - Staramy się, by przebiegały przede wszystkim w życzliwej atmosferze wolności do kierowania swoim życiem i wyborami - też zawodowymi. O wszystkim też otwarcie i natychmiast informujemy Was - zauważył.

- Stąd czasem może powstać subiektywne wrażenie, że „źle się dzieje”, bo ktoś „znowu odszedł”. Ale tu, na Słowackiego (przy tej ulicy w Warszawie mieści się siedziba Radia 357 - przyp.), w skromnym, ale naszym miejscu, ponad 100 osób - znanych Wam z anteny i takich, których głosów na niej nie słychać - każdego dnia sprawia, że „dzieje się dobrze” - podkreślił Sołtys.

- Radio jest żywym organizmem, a zmiany warto witać z nadzieją, a nie obawą - i tak podchodzimy do każdej z nich. Wynikną z nich dobre rzeczy, zobaczycie :) - zapewnił.

CZYTAJ TEŻ: Nowi przedstawiciele Spółdzielni Twórców w zarządzie Radia 357

Żeby przedstawić sytuację Radia 357, Paweł Sołtys posłużył się metaforą piłkarską. - Każdy dobry trener wie i jest gotowy na moment, w którym na boisku potrzebne są zmiany - po to by dać odetchnąć jednym i dodać skrzydeł reszcie graczy. A wszystko po to, by zwiększyć przewagę całej drużyny - napisał.

- Radio 357 to też gra zespołowa. Mamy kontrolę nad tym, co się dzieje na boisku. Jesteśmy przygotowani, by dobrze reagować na rozwój wydarzeń. Słyszymy Wasze wsparcie z trybun i interesują nas wyłącznie puchary :) - zaznaczył.

Szef rozgłośni zapowiedział, że w najbliższych dniach przekaże patronom „ważne informacje”.

Ile zarabia Radio 357

W ub.r. Radio 357 osiągnęło wzrost przychodów o 9,1 proc. do 14,1 mln zł. Zwiększyły się zarówno wpłaty od patronów, jak też wpływy reklamowe. Stacja osiągnęła 235,4 tys. zł zysku brutto.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Według danych z badania Krajowego Instytutu Mediów od grudnia 2022 do maja ub.r. Radia 357 codziennie miało średnio 276,7 tys. słuchaczy i 14,1 proc. udziału w czasie słuchania radia w internecie. Wyższe wyniki osiągnęło jedynie RMF FM. Działalność Radia 357 jest oparta na wpłatach od internautów - na Patronite stację wspiera obecnie 50 tys. użytkowników, wpłacając co miesiąc 933 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Szef Radia 357 uspokaja patronów. Po powrocie kolejnej osoby do Trójki

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ad
"na Patronite stację wspiera obecnie 50 tys. użytkowników, wpłacając co miesiąc 933 tys. zł."

A w którym miejscu jest informacja o tym, bo nie widzę tego?
odpowiedź
User
miś społeczny
Ciekawe kiedy S o s n o w s k i wróci z R N Ś. I czy ja jeszcze będę miał nerwy, żeby ten p o w r ó t kupić.
odpowiedź
User
miś społeczny
Czy blacklista filtru na tym portalu ma już objętość Słownika Języka Polskiego?
odpowiedź