SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 z nowym celem zbiórki: 660 tys. zł na "Garaż 357" i występy artystów na żywo

Rośnie poziom zbiórki na wsparcie działalności internetowego Radia 357 - obecnie patroni są gotowi miesięcznie wpłacać nieco ponad 630 tys. zł. Redakcja ogłosiła już nowy cel: 660 tys. zł, a kwota pozwoli na uruchomienie "Garażu 357" – studia przystosowanego do występów artystów na żywo i organizację mini-koncertów.

Marek Niedźwiecki/ fot. Dariusz KawkaArticle

Podczas piątkowego spotkania live z patronami Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach oraz Marcin Łukawski rozmawiali o „Polskim Topie Radia 357”.

Natomiast Paweł Sołtys, prezes spółki zarządzającej Radiem 357 poinformował o nowym celu zbiórki w Patronite.pl na działalność stacji. To 660 tys. zł miesięcznego wsparcia, a kwota ta ma umożliwić finansowanie nowych inicjatyw muzycznych pod hasłem "Garaż 357". Będą to m.in. mini-koncerty na żywo, rejestrowane i emitowane z żoliborskiego studia. Artyści, którzy pojawią się na scenie będą występowali również w ramach "Listy Piosenek 357" i wykonają utwory na żywo.

"Muzyka to tlen, którym oddychamy i na tym chcemy się teraz skupić. Jeżeli kochacie muzykę tak jak my - wpinajcie kable, wykręcamy gałki wzmacniacza i niech nas usłyszą - napisał zespół radia na Patronite. To będzie muzyka rozpisana na wiele instrumentów. I jeśli one zagrają razem - stworzymy coś, czego jeszcze nie było" - można przeczytać w opisie zbiórki.

Powstać ma także nowy, muzyczny podcast audycji "LP357", dostępny wyłącznie dla patronów, który pojawi się na platformie "Twoje 357". Nowy cel zbiórki promowany jest hasłem "Jeszcze więcej muzyki". - Nowy podcast „LP357” to będzie propozycja dla osób „żyjących z muzyką we krwi”. Chcemy połączyć pokolenia. Będziemy odbywać podróże w czasie zderzane z nowościami i prowadzić nieoczywiste rozmowy - opisuje Marcin Łukawski.

"Garaż 357" - mini koncerty w studiu

Projekt "Garaż 357" zakłada, że w radiowym studiu będą pojawiali się zarówno doświadczeni artyści, jak i debiutanci.

- W Radiu 357 chcemy pokazać wartość i siłę muzyki, zwłaszcza tej tworzonej przez polskich artystów. Wykorzystamy do tego szczególne dla nas miejsce - studio, z którego rozpoczęliśmy nadawanie. To będzie nasz „muzyczny garaż”, w którym jest trochę surowo, trochę "po swojemu", ale obiecująco. My też na początku działaliśmy nieco "garażowo". Będą to sesje wyjątkowe, z których utworzymy wyjątkowe archiwum. Dla słuchaczy, dla artystów i dla nas samych  - komentuje Piotr Stelmach, koordynujący pracę redakcji muzycznej.

"Garaż 357" zakłada także występy w ramach "Listy Piosenek 357" - będzie można usłyszeć  wtedy niektóre z wykonań na żywo. Artyści z  największą liczbą głosów będą zapraszani na "garażowe" recitale.

- "Lista Piosenek 357" to przede wszystkim unikatowa społeczność. W piątki wieczorem ekipa „Listy” siada przed mikrofonem, bo wiemy, że po drugiej stronie, przy głośnikach Słuchacze tak właśnie lubią zacząć weekend. Ale Lista to też ważny punkt na mapie polskich mediów, promocja nowych artystów, premier muzycznych. Będziemy ją rozwijać, widzimy tu ogromny potencjał. Przedstawiamy zestaw muzycznych inicjatyw, które zawarliśmy w haśle: „jeszcze więcej muzyki”. Żeby to się udało - potrzebujemy podnieść miesięczny wpływ od patronów do poziomu 660 tysięcy złotych, czyli o 30 tysięcy więcej, niż otrzymujemy obecnie - wyjaśnia Paweł Sołtys z zarządu spółki kierującej Radiem 357.

Marcin Łukawski tłumaczy, że w projekcie zespół stworzy "jasne zasady" wspólnie z patronami. - Ile ma być piosenek w zestawieniu, ile w poczekalni, czy piosenki mogą wracać, czy nie? No i oczywiście kluczowa sprawa - które miejsce ma zapowiadać Helen (Halina Wachowicz – przyp.red.). Równolegle dokończymy system umożliwiający oddawanie głosów na Listę - dodaje.

Trwa głosowanie na "Polski Top Radia 357"

Redakcja muzyczna ogłosiła także start głosowania na „Polski Top Radia 357”, które będzie zestawieniem najważniejszych piosenek polskich artystów. Głosowanie już ruszyło, słuchacze mogą wysyłać swoje propozycje na kartkach pocztowych.

- To słuchacze wymyślili głosowanie retro, przysyłając na kartkach pocztowych głosy na „Listę Piosenek Radia 357”. Uznaliśmy, że to wyjątkowy pomysł i pierwsze notowanie Polskiego Topu warto ułożyć właśnie tak. Kartki już spływają. Dostajemy wiele pozytywnych sygnałów, że ma to swój klimat. Nie wszystko na tym świecie, i w radiu również, musi mieć postać zer i jedynek. Te kartki zostawimy sobie na pamiątkę – zaznacza Piotr Stelmach.

Polski Top Radia 357 pojawi się na antenie w poniedziałek 3 maja od 9.00 do 21.00. Piosenki zaprezentują Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach.

Na początku kwietnia zespół Radia 357 uruchomił "Twoje 357" - platformę podcastową, która umożliwia dostęp do ponad 700 audycji emitowanych od startu radia. Obecnie to ponad 1000 godzin podcastów, codziennie dodawanych jest ok. 20 nowych audycji. Dla patronów dostępne są również podcasty specjalne, które nie pojawiają się na antenie.Podcastów można słuchać poprzez stronę internetową Radio357.pl oraz przez aplikację Radio 357 dostępną na systemy Android i iOS.

Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy za pośrednictwem serwisu Patronite.pl. Obecnie to prawie 29 tys. osób, które są gotowe wpłacać ponad 630 tys. zł miesięcznie na działalność radia.

Stacji można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio 357 z nowym celem zbiórki: 660 tys. zł na "Garaż 357" i występy artystów na żywo

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian
A może by tak coś z własnej kieszeni państwa dziennikarzy? A nie, to w wtedy nie byłaby niezależność... :)
odpowiedź
User
adam
Napiszcie od razu, że celem zbiórki jest 666 tyś. Wtedy każdy zrozumie po co to jest :)
odpowiedź
User
Jarek
Nie pisz, jeśli nie musisz
odpowiedź