SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 ma 9 nowych podcastów, wśród autorów Magdalena Grzebałkowska i Bartosz Gil

Dziewięć nowych formatów w formule na wyłączność wprowadza jesienią Radio 357. Oprócz osób z zespołu redakcyjnego będą je tworzyli autorzy zewnętrzni, wśród których znaleźli się m.in. Magdalena Grzebałkowska, Ewa Winnicka i Rafał Gontarz.

Wspólny nowy podcast mają teraz także Paweł Sołtys i Gabi Darmetko Fot. Marcin Zawadzki/Radio 357Article

Ofertę podcastową Radia 357 wzbogacą m.in. cykle o grach wideo, podróżach kulinarnych, historiach szpiegowskich oraz serial kryminalny. Łącznie patroni otrzymują już 18 cyklicznych propozycji ekskluzywnych.

- Chcemy, by platforma była najciekawszym wyborem dla wszystkich szukających dobrych podcastów. Dlatego nie zwalniamy tempa. Szukamy ciekawych tematów i autorów gwarantujących jakość, której oczekują nasi odbiorcy. A to niezwykle świadoma i wymagająca grupa - opowiada Katarzyna Pruchnicka z zarządu Radia 357, koordynująca rozwój oferty programowej.

Od startu Twoje 357 (w kwietniu 2021 roku) podcasty Radia 357 zostały odtworzone 1,2 miliona razy. - Jak na zamkniętą i płatną platformę podcastową to kapitalny wynik. Stajemy się istotnym graczem i przyciągamy nowych użytkowników. A to przecież dopiero początek, bo podcasty publikujemy dopiero od 5 miesięcy – ocenia Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357. Rekordzistą jest podcast "Single z Żoliborza" Marka Niedźwieckiego i Piotr Stelmacha, który odtworzono łącznie 60 tysięcy razy.

Audycje hybrydowe i jeden podcast dostępny publicznie

Wśród nowości są dwie audycje w formule łączonej. Pierwsza część jako audycja na żywo, druga – jako podcast z premierą tuż po zakończeniu emisji antenowej. Pilotażowo realizowane są w ten sposób „Route 357" Marty Kuli (muzyczna podróż przez USA i nie tylko) i „PROGnozy" Pawła Ruszkowskiego (propozycja dla fanów rocka progresywnego).

- Pierwsze reakcje są obiecujące i jeśli pomysł chwyci - będziemy mieli więcej propozycji łączących antenę z podcastem - dodaje Paweł Sołtys, który jest też autorem nowego tytułu. „Najlepszy radiowy adres na świecie" to podcast Sołtysa przygotowywany wspólnie z Gabi Darmetko, który jako jedyny będzie dostępny publicznie poza platformą Twoje 357, w tym w popularnych serwisach podcastowych oraz na YouTube. - Chcemy tam dotrzeć do osób, które słuchają podcastów, ale nie znają jeszcze świata Twoje 357 - wyjaśnia Gabi Darmetko.

Nowe podcasty tylko w Twoje 357

We wtorek podczas internetowej transmisji zespół rozgłośni zaprezentował nową, jesienną ofertę podcastową – w tym podcasty ekskluzywne, dostępne wyłącznie na platformie Twoje 357. Codziennie będą publikowane odcinki premierowe podcastów niedostępnych na antenie - dziewięć nowości i dziewięć kontynuacji.

Wśród nowości znalazły się serie „Brutal wieczorową porą" - rozmowy Artura Rawicza, czy „Serial kryminalny" Justyny Mazur (cztery odcinki podcastu kryminalnego plus cztery audycje w paśmie publicystycznym, odnoszące się do odcinków; premiera w listopadzie). Wiola Myszkowska przygotowuje podcasty „Level 357” o grach wideo, zaś Magda Grzebalkowska i Ewa Winnicka – cykl pt. „Jak się zestarzeć bez godności". „Smakowite podróże" to nowy podcast o kulinarnych podróżach Rafała Gontarza, zaś „Historia grunge'u" to seria autorstwa Marcina Cichońskiego.  

Swój nowy podcast będzie miał także Bartek Gil - jego seria „Tymczasem" poświęcona będzie rozmowom z obcokrajowcami, którzy zamieszkali w Polsce. Kolejnym podcastem jest „Wywiad. Opowieść spoza cienia"  Patrycjusza Wyżgi i Marcina Falińskiego, a ostatnim - „Miękkie bagietki" - muzyczna, podcastowa dobranocka od Piotra Stelmacha.  

Jesienna ramówka: poranne pasmo wcześniej

Podcasty publikowane są od kwietnia w sekcji „Twoje 357" dostępnej dla patronów radia od kwietnia br. Potrzebna jest subskrypcja w serwisie Patronite na dowolną kwotę. Można ich słuchać poprzez stronę internetową radio357.pl oraz przez aplikację Radio 357 dostępną na systemy Android i iOS.

Od połowy września poranne pasmo w Radiu 357 startuje pół godziny wcześniej, o godz. 6.00, a jego piątkowe wydanie prowadzi Ola Budka. Rozgłośnia testuje też nową, hybrydową formułę audycji i zaprasza patronów do prowadzenia niektórych z nich. Wróciła też sobotnia audycja Bartosza Gila - „Wiszące ogrody”.

Radio 357 nadaje od stycznia 2021 r., tworzą je w większości byli dziennikarze radiowej Trójki. Przez wakacje Radiu 357 nieznacznie przybyło patronów, a ubyło ich innej rozgłośni, rekrutującej się z Trójki - Radiu Nowy Świat. Latem nieco spadło miesięczne wsparcie od słuchaczy obu stacji. Obecnie Radio 357 ma 32,8 tys. patronów, którzy deklarują miesięczne wsparcie w wysokości 673,1 tys. zł. Ogółem stacja zebrała 6,82 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 ma 9 nowych podcastów, wśród autorów Magdalena Grzebałkowska i Bartosz Gil

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radiota
Radio jest bardzo dobre, ale system podcastów 357 jest absolutnie genialny
odpowiedź
User
blurppp
Takiej oferty podcastowej nie ma nikt w Polsce. Patronowanie 357 można zacząć traktować jak abonament na dźwiękowy Netflix czyli bezę treści tu dźwiękowych
odpowiedź
User
Joanna
Płacę 10 zł miesięcznie i przynajmniej wiem za co - muzyka, teatr, książki, polecenia turystyczne, filmowe, do tego radio bez reklam, a abonament kosztuje mnie więcej i kompletnie nie wiem za co
odpowiedź