SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio 357 ujednolica pakiet korzyści dla patronów. I podwyższa o 50 proc. najniższy próg wpłat

Wszyscy patroni, wspierający Radio 357, mają od czwartku ten sam pakiet korzyści, niezależnie od kwoty, jaką przekazują na radio. Taką informację przekazali wspierającym przedstawiciele rozgłośni, Paweł Sołtys i Paweł Pobóg-Ruszkowski. Zadecydowały o tym względy zdroworozsądkowe (niewyróżnianie patronów), ale i - jak przyznał Pobóg-Ruszkowski - względy fiskalne.

Radio 357 nadaje od stycznia 2021 roku, opierając się głównie na wpłatach patronów korzystających z serwisu z Patronite. Dotychczas wspierający słuchacze mieli zagwarantowane różne korzyści, w zależności od kwot jakie wpłacali. Teraz – jak ogłosili przedstawiciele rozgłośni  - zmienia się to radykalnie: każdy patron ma zagwarantowany taki sam pakiet korzyści. – Wszyscy są równi, nie ma lepszych i gorszych. Większość zyska na tej zmianie - przekonywał podczas transmisji prezes Radia 357, Paweł Sołtys.

Zaś Paweł Pobóg-Ruszkowski uzupełnił: - Korzyść jest także dla nas, bo mamy wszystkie świadczenia dla patronów zebrane w jednym miejscu. Żeby można było w jasny, czytelny sposób „wyspowiadać się” z nich organom podatkowym.

Jakie korzyści mają wspierający?

Każdy patron ma od teraz dostęp do platformy podcastowej, na której może odsłuchiwać także podcasty eksluzywne. Oprócz tego wchodzi automatycznie do specjalnej, zamkniętej grupy na Facebooku, a co piątek dostanie nowy newsletter. Będzie on zawierał nowości, polecenia kulturalne i podcastowe. Niezależnie od wpłacanej kwoty – można też teraz głosować na „Listę Piosenek 357”, a także na jeden z kilku Topów, jak również brać udział w konkursach, dostępnych dotychczas dla tych, którzy wpłacali kwoty wyższe od podstawowych.

Podwyżka o 50 proc.

Ale coś za coś. Jak informowaliśmy Radio 357 podniosło także najniższą wpłatę na Patronite dla nowych użytkowników. Muszą oni teraz zapłacić nie 10, a 15 złotych: tyle od marca wynosi najniższy próg wpłat. Zmiana nie jest radykalna, jednak wyraźna: najniższa wpłata wzrasta o pięć złotych po ponad dwóch latach obowiązywania progu 10-złotowego. „Chyba wszyscy wiemy dlaczego, niestety. Rosną koszty, inflacja i nas nie omija. 10 zł w porównaniu do sytuacji sprzed kilku lat stopniało i to bardzo” – wyjaśniają radiowcy z Radia 357 na stronie dla patronów. Podkreślają także że zmiana w wysokości opłat potrzebna jest „żeby utrzymać i rozwijać radio w tempie, którego oczekujecie”.

Obecnie dla nowych patronów obowiązują trzy progi wsparcia (do wyboru): 15, 25 lub 40 zł. Z kolei patroni, którzy już wspierają stację, mogą w każdej chwili zmienić kwotę wsparcia, mając do wyboru progi: 10, 15, 20, 25, 35, 40, 50, 70, 100 i więcej złotych. Od maja zniknąć ma próg 10-złotowy, jednak nic nie zmieni się dla tych, którzy wspierają radio z pomocą automatycznych wpłat.

Radio 357 to internetowa rozgłośnia założona przez byłych dziennikarzy Programu III Polskiego Radia. Radio wspiera obecnie ponad 49 tys. patronów, którzy miesięcznie wpłacają na nie prawie 881 tys. zł. Stacja w sumie zebrała ponad 21 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 ujednolica pakiet korzyści dla patronów. I podwyższa o 50 proc. najniższy próg wpłat

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gdańsk się kłania
Kasa kasą ale warto zwrócić uwagę że redaktor Stelmach buduje już na antenie pomnik dla swojego pupila Tubilewicza a ten na pewno mu się odwdzięczy wielką lojalnością. Kto wie, może nawet też zgoli głowę i zacznie nosić czapkę jak jego mentor i promotor. Już mówi na antenie podobnie jak Stelmach, to specyficzne poczucie humoru się udzieliło
0 0
odpowiedź
User
Mir
wszystkie te świadczenia, oprócz newslettera były zawsze w najniższym progu za dychę.
0 0
odpowiedź
User
paparapa
Więcej sponsoringu i lokowania a patroni się zwiną.
0 0
odpowiedź