SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Była prezes Eurozetu na czele Radia Eska

Z początkiem lipca Ewa Rosiewicz, była prezes i członkini zarządu Eurozetu, objęła stanowisko prezesa Radia Eska i dyrektor generalnej Grupy Radiowej Time. Pełniący poprzednio te funkcje Katarzyna Białek i Mariusz Szuster pozostają w Grupie ZPR Media.

Ewa Rosiewicz / Fot. Materiały prasoweEwa Rosiewicz / Fot. Materiały prasowe

Jako prezes spółki Radio Eska Ewa Rosiewicz zastąpi Katarzynę Białek, która zajmowała to stanowisko przez trzy lata. W zarządzie spółki jako wiceprezesi pozostają Paweł Szaniawski i Marcin Gębala.

- Propozycje przyjęłam z ogromną satysfakcją. Bardzo cieszę się z nowych wyzwań a pracę na rzecz tak mocnego brandu traktuję jako dużą nobilitację - mówi Ewa Rosiewicz.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Radio Eska w 2021 roku osiągnęło wzrost przychodów o 7,1 proc. do 39,17 mln zł i zysku netto z 9,99 do 11,42 mln zł. Rozgłośnia od marca do maja br. miała 7,2 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 7,5 proc. rok wcześniej (według badani Radio Track).

Katarzyna Białek dalej będzie zarządzała spółką Time, wydającą m.in. „Super Express”. Jest z nią związana od 2010 roku - najpierw jako wiceprezes, a od 2017 roku jako prezes.

Mariusz Szuster zostaje w Grupie ZPR Media

Ewa Rosiewicz obejmie również stanowisko dyrektora generalnego Grupy Radiowej Time, zastępując na tym stanowisku Mariusza Szustera. Szuster stanowisko to piastował od marca 2020. W zespole pozostaje na stanowisku zastępcy dyrektora generalnego.

Mariusz Szuster z Grupą ZPR Media związany jest od 2000 roku. Obecnie pozostanie w strukturach jej pionu radiowego oraz na pełnionych dotychczas stanowiskach - prezes zarządu Porozumienia Radiowego Plus oraz prezes zarządu Promotor United Entertainment.

- Doceniam kompetencje i osiągnięcia zawodowe Mariusza Szustera. W mojej ocenie jest ważną osobą w zespole i bardzo liczę na bliską i owocną współpracę w charakterze mojego zastępcy - mówi Ewa Rosiewicz.

Do Grupy Radiowej Time oprócz Radia Eska należą Radio VOX FM i Radio SuperNova.

Ewa Rosiewicz wiele lat w Eurozecie

Rosiewicz od 2015 była członkiem zarządu Grupy Eurozet (od września 2020 do marca 2022 jako prezes), równolegle pełniąc funkcję dyrektora biura reklamy.

Z końcem lutego br., tuż po transakcji przejęcia pakietu kontrolnego spółki przez Agorę przestała kierować biurem reklamy i odeszła z zarządu, zostając konsultantką zarządu ds. integracji działów sprzedaży i wchodząc w skład specjalnego sztabu operacyjnego. Ze spółką ostatecznie pożegnała się w kwietniu.

Z Eurozetem Ewa Rosiewicz była już związana w latach 1993-2008, gdy w dziale sprzedaży zarządzała m.in. obsługą klienta, trade marketingiem, PR-em i promocją RRM. Później pracowała w AWR “Wprost” jako szefowa działu agencyjnego i w Infor Biznes jako dyrektor sprzedaży agencyjnej.

Dołącz do dyskusji: Była prezes Eurozetu na czele Radia Eska

47 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ez
Nieźle. To pozamiatane. News miesiąca! Gratulacje Ewa! Będzie się działo
odpowiedź
User
Tomek
To się nowy zarząd eurozetu ucieszy 🤣
ciekawe, że nie miała długiej lojalki. Dobry ruch👍
odpowiedź
User
Bastek
Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Gratuluję Ewa! Pełen profesjonalizm.
odpowiedź