SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stacja Polskiego Radia dalej w likwidacji. Sąd odrzucił wniosek KRRiT

Sąd Rejonowy Katowice - Wschód nie dopuścił Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do udziału w postępowaniu dotyczącym wpisania do KRS postawienia Radia Katowice w stan likwidacji. Sądy rejestrowe wpisały już taki status dla 12 z 17 regionalnych rozgłośni publicznych, natomiast nie zgodziły się na w przypadku TVP i Polskiego Radia.

Bartłomiej Sienkiewicz, fot. mswia.gov.plBartłomiej Sienkiewicz, fot. mswia.gov.pl

W komunikacie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego opisano, że Sąd Rejonowy Katowice - Wschód odrzucił skargę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na postanowienie referendarza sądowego o wpisie do rejestru otwarcia likwidacji i ustanowienia likwidatora w Radiu Katowice. Tym samym sąd nie zgodził się, żeby KRRiT brała udział w tym postępowaniu rejestrowym.

Resort kultury podkreślił, że „sprawa wpisu do rejestru przedsiębiorców otwarcia likwidacji spółek prowadzących misję mediów publicznych po raz pierwszy została zweryfikowana przez sąd (w składzie sędziego zawodowego)”.

Stacje regionalne Polskiego Radia w likwidacji

Pod koniec grudnia minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz postawił w stan likwidacji wszystkie 17 spółek zarządzających regionalnymi rozgłośniami publicznymi. Dwa dni wcześniej podjął analogiczną decyzję wobec Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiego Agencji Prasowej.

W ostatnich tygodniach sądy rejestrowe zdecydowały o wpisaniu do KRS decyzji o likwidacji dotyczących 12 z tych stacji: Radia Szczecin, Radia Rzeszów, Radia Zachód, Radia Wrocław, Radia Łódź, Polskiego Radia Białystok, Radia Kraków, Radia dla Ciebie, Radia Gdańsk, Radia Katowice, Radia Opole i Radia Koszalin.

W Radiu Katowice na stanowisko likwidatora wyznaczono adwokata Pawła Kusaka. W połowie stycznia propozycję przejęcia stacji od Skarbu Państwa złożyły miasto Katowice i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM). Prezydent Katowic Marcin Krupa podkreślił, że to „próba zabezpieczenia przyszłości tej rozgłośni”.

Dołącz do dyskusji: Stacja Polskiego Radia dalej w likwidacji. Sąd odrzucił wniosek KRRiT

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gosc
Ośrodki regionalne powinny zostać przejęte przez województwa i powiem więcej . Stacje nadające regionalnie powinny być wyłączone z pod jakichkolwiek warszawskich ocen - drodzy psudopaństwowcy po prostu od...lcie się od reszty kraju .
odpowiedź
User
Gosc
Ośrodki regionalne powinny zostać przejęte przez województwa i powiem więcej . Stacje nadające regionalnie powinny być wyłączone z pod jakichkolwiek warszawskich ocen - drodzy psudopaństwowcy po prostu od...lcie się od reszty kraju .
odpowiedź